В Україні незабаром створять спеціалізовані регіональні центри, котрі будуть надавати правові послуги безкоштовно, керуючись при цьому виключно потребами громадян. Напередодні організують низку соціологічних досліджень, аби дізнатися реальний стан справ.

Про це йдеться на сторінці Координаційного центру з надання правової допомоги (КЦ) у Facebook.

"Ми зараз зосередились на тому, аби провести #дослідження та визначити, що саме потрібно людям. Ми вийдемо на інший рівень вимог і будемо працювати за принципом: ідентифікувавши потребу – чітко сфокусувати роботу на її вирішенні", – пояснив директор КЦ Олексій Бонюк під час прес-конференції з нагоди відкриття Харківського правового клубу "PRAVOKATOR".

За його словами, найчастіше в українців виникають проблеми зі сплатою аліментів, а також процедурою розлучення – особливо, якщо у пари є діти, все триває значно довше:

Популярні новини зараз
Хто з українців залишиться без пільг у 2024 році Повинні з'явитися без повістки: кого чекають у ТЦК з 1 квітня "Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Переказ з картки на картку будуть жорстко контролювати: як можуть заблокувати картку
Показати ще

"Ми почали спрямовувати громадян до наших центрів, вести широку кампанію щодо розв’язання проблем з виплатою аліментів. І люди справді звертаються до системи, щоб отримати консультацію чи роз’яснення. З початку року до центрів безплатної правової допомоги Харківщини надійшло близько 9403 звернень, із них 1523 - із шлюбно-сімейних питань", - додав Бонюк.

Як відомо, безоплатну правову допомогу громадяни можуть отримати як первинну (консультацію), так і вторинну (представництво в суді та ін.). Останній вид безоплатної допомоги надається певним соціально незахищеним категоріям людей.

Довідка

У Харківській обл. функціонує 6 центрів з надання #БВПД:

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях; 5 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (Богодухівський, Первомайський, Перший харківський, Третій харківський, Чугуївський).

Дивіться: Система безоплатної правової допомоги у питаннях та відповідях

Як повідомляв портал "Знай.ua", причину масового отруєння в українських школах знайшли в соціальних мережах.