У понеділок, 27 серпня, посол України в Польщі Андрій Дещиця заявив, що в цій країні на даний момент проживає і працює більше 1 мільйона українців.

"Зараз у Польщі працює і живе більше 1 мільйона українців. Точних даних немає, ці дані базуються на кількості виданих національних віз, дозволів на роботу або проживання", - розповів Дещиця.

У той же час посол підкреслив, що, за його власними даними, за останній час було видано близько 200 тисяч "карт поляка", передає видання Інтерфакс-Україна.

Раніше повідомлялося, що тільки в минулому році за кордоном офіційно працевлаштувались близько 84 тисяч українців, всього ж на заробітках перебувають близько 3,2 мільйонів громадян України. Понад 17 тисяч українців влаштувалися на роботу на Кіпрі — більше, ніж в будь-якій іншій країні.

У Міністерстві соціальної політики підкреслюють, що серед працевлаштованих за кордоном громадян України в 2017 році третину до цього працювали на транспорті, 10% — у переробній промисловості і 10% — на будівництві.

Популярні новини зараз
З 1 квітня почнете отримувати від 3 520 до 8 тисяч гривень: чиї виплати стали більшими Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються За безкоштовні поїздки в автобусах тепер доведеться платити Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня
Показати ще

В цілому в 2017 році, згідно зі статистикою, 83,8 тисяч українських громадян були працевлаштовані за кордоном суб'єктами господарювання, які мають відповідну ліцензію Мінсоцполітики на посередництво.

Крім того, у відомстві зазначили, що наведені дані "характеризують лише окрему частину ринку праці, адже більшість наших співвітчизників знаходять роботу за кордоном без посередників".

Нагадаємо, що останнім часом зафіксовано багато випадків, коли українці отримують травми або стають жертвами насильства під час заробітків за кордоном.

Як повідомляв портал Знай.uа, для того, щоб уберегти від помилок інших, заробітчани використовують усі доступні джерела передачі інформації. Приміром, вони самостійно знімають свої розповіді на телефони і викладають для загального перегляду в соцмережі.

Також портал Знай.uа писав, що масштаб проблем трудової міграції з України фахівці українського ринку праці та багато університетських професорів у більшій їх частині, на жаль, зараз не усвідомлюють.