Сьогодні, 23 березня, в Шевченківському райсуді Києва проходив суд над Надією Савченко, в ході якого нардепці обрали запобіжний захід. Справу розглядав суддя Євген Сидоров. Сторону обвинувачення представляв прокурор Олександр Банник, а сторону захисту - адвокати Соловей, Чевгуз та Бугай.

Суддя Шевченківського районного суду Києва Євгеній Сидоров ухвалив рішення про взяття під варту народного депутата Надії Савченко строком на 59 діб без права внесення застави.

Перед винесенням постанови суддя провів в нарадчій кімнаті три години.

"З огляду на викладені дані про особу підозрюваної, тяжкість покарання, яке загрожує їй в разі визнання її провини ... слідчий суддя вважає за необхідне застосувати до Савченко запобіжний захід у вигляді утримання під вартою і не знаходить достатніх підстав для застосування до неї більш м'якою запобіжного заходу,"- зачитав рішення суддя.

Запобіжний захід діє до 20 травня 2018 року, без права внесення застави.

В ході засіданні суду адвокати заявили, що не можна інкримінувати Надії Савченко підготовку теракту, оскільки так звані "ДНР" і "ЛНР" не визнані офіційно терористичними організаціями. Крім того, за словами адвокатів, у прокурорів немає доказів того, що Савченко планувала повалення влади, вбивство керівництва держави та скоєння терористичних актів.

Сама підозрювана наголосила, що зброя, яку було виявлено у військовій частині у Хмельницькій області, не призначалася для терактів, а для Збройних сил України.

Популярні новини зараз
Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Це має робити кожен, хто має смартфон: чохол і скло на екран не захистять Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Також Савченко заявила, що тієї зброї, з якою затримали керівника ГО "Офіцерський корпус" Володимира Рубана, недостатньо для скоєння масштабного теракту, про який стверджує обвинувачення.

Окрім того, вона запевнила, що не збирається залишати Україну, уникати співпраці зі слідством. Як аргумент Савченко сказала, що як народний депутат могла виїхати за межі України ще до затримання, однак не зробила цього.

Також підозрювана відкидає звинувачення в незаконному перетині лінії розмежування. Вона стверджує, що жителі Донбасу пересуваються там безперешкодно поза КПВВ, і що окуповані території та вільна частина України - це все територія України, тому інкримінувати незаконний перетин лінії розмежування немає підстав.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Савченко відмовилася здавати зразки голосу для проведення експертизи та встановлення справжності відео-доказів проти неї. Також вона заявила, що не буде складати ніяких зразків ДНК.

Крім того, Надія Савченко заявила, що оголосить голодування, якщо залишиться в тюрмі.