Щороку 7 грудня відзначається День святої Катерини. Це дуже важливе свято, як у християнстві, так і в народі. Тому не дивно, що в цей день є безліч традицій, повір'їв, і навіть заборон. Саме про останні ми б хотіли вам розповісти, щоб ви знали, чого не можна робити в День святої Катерини.

День святої Катерини 2017: історія свята

У будь-якому випадку, щоб зрозуміти, чого можна робити в День святої Катерини і чому так, потрібно дізнатися історію свята, і хто така ця свята Катерина.
За повір'ями, свята Катерина була дуже красивою і розумною дівчиною, але ніяк не могла знайти собі чоловіка, адже хотіла вийти тільки за того, хто буде мудрішим неї. З цим їй допоміг християнський мудрець, який був її наставником. Але, коли дівчина прийняла віру, її за це вбили. Так і з'явився День святої Катерини.

Незважаючи на те, що доля дівчини склалася не найкращим чином, вона все одно вважається покровителькою щасливого шлюбу.

День святої Катерини 2017: чего не можна робити в свято

Потрібно відзначити, що майже всі заборони у День святої Катерини не пов'язані безпосередньо із самим святом 7 грудня. В цей час, як знають всі віруючі, діє Різдвяний піст. Звичайно, дівчата влаштовували вечорниці, збиралися і гуляли. Але, наприклад, стіл можна накривати лише з дозволених блюд, а це каші і борщ. А танцювати в День святої Катерини заборонено постом.

Потрібно відзначити, що в День святої Катерини можна було гадати, і цим займалися практично всі, і дівчата, і юнаки. Найпоширенішим способом було вирвати вишневу гілку і поставити її у вазу до Різдва. Якщо вона розпускалася, це означало, що шлюб буде дуже вдалим і щасливим.

Дивіться: Свята великомучениця Катерина

Тепер ви знаєте, що не можна робити в День святої Катерини і можете спокійно гадати і відзначати це свято.