Верховна Рада внесла зміни до Закону України “Про реабілітацію інвалідів України” – депутати вирішили спростити процедуру встановлення групи інвалідності учасникам антитерористичної операції

Як повідомляє Урядовий портал, відповідне рішення підтримав 281 народний депутат.

Зокрема, Рада дозволила безстрокове встановлення інвалідності особам з ампутованими кінцівками.

“Законом встановлюється, що особам, у яких внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, ампутовані верхні і / або нижні кінцівки, або отримане пошкодження призвело до незворотної втрати частини кінцівки, або незворотної втрати іншого органу або повної втрати органом його функцій, група інвалідності встановлюється без зазначення строку переогляду (безстроково) і на щабель вище або I групи", – йдеться в тексті законопроекту.

Крім того, депутати дозволили проводити медичний огляд за місцем проживання.

"Законом передбачено, що в разі, якщо особа, яка звертається для встановлення інвалідності, не може прибути на огляд (переогляд) в комісію за станом здоров’я згідно з висновком лікарсько-консультативної комісії, огляд (переогляд) проводиться за місцем його проживання, в тому числі за місцем проживання в стаціонарних установах для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, установах соціального захисту для бездомних осіб та центрах соціальної адаптації осіб або в установах охорони здоров’я, в яких така особа перебуває на лікуванні".

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Астролог побачив у травні "лихо" для України Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою Це має робити кожен, хто має смартфон: чохол і скло на екран не захистять
Показати ще

Якщо людина хоче провести повторний огляд з метою підвищити групу інвалідності, він або його законний представник може скласти особисто заяву.

Додамо, в закон додали норму, відповідно до якої безстрокове встановлення групи інвалідності буде застосовано в тому числі до осіб, термін перегляду групи яких настає після досягнення пенсійного віку.

Варто відзначити, що раніше експерти розповіли, що український уряд нарешті зважився підвищити пенсії для військовослужбовців як мінімум у два рази. Але робитися це буде протягом трьох років.

Підняти пенсії українцям відразу у влади просто немає можливостей, адже для цього потрібні чималі гроші. Так, було вирішено обмежитися поетапним підвищенням, на яке в цьому році буде потрібно понад 7 млрд гривень.

"Те, що сьогодні вимагають військові пенсіонери – це плюс 43 мільярдів гривень. У нас дефіцит Пенсійного фонду 140 мільярдів вже сьогодні. Ви хочете, щоб у нас було не 140, а 184 мільярди? Ми хочемо, погубити весь Пенсійний фонд країни?", – обурювався нещодавно Володимир Гройсман у Верховній Раді.

При цьому, навіть вищезазначені 7 млрд гривень, закладені на підвищення пенсій, є серйозною сумою, особливо, якщо врахувати той факт, що в бюджеті на цей рік її не передбачили. У Міністерстві фінансів розраховують, що у Пенсійного фонду на кінець року залишиться 7,8 млрд гривень власних коштів.

ВР ухвалила закон щодо встановлення групи інвалідності учасникам АТО

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що боржникам банків повідомили погану новину.