Договір із сімейним лікарем: українцям прояснили спірні моменти

0

З 2 квітня в Україні стартувала скандальна медична реформа, а разом з нею - і реєстрація декларацій, щоб користуватися послугами сімейного лікаря.

Кампанія "Лікар для кожної сім'ї" має декілька нюансів, в яких часом розібратися досить важко. Про важливі моменти українцям розповіла в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці в Фасебоок.

"Кампанія "Лікар для кожної сім'ї" задумана, щоб ми всі могли вибрати своїх лікарів, і ніхто не залишився без якісної допомоги. Ця зміна, яке відкриває нові можливості в отриманні медичних послуг в Україні, однак, щоб ними скористатися - потрібно бути в курсі за все, що відбувається", - пише чиновниця.

І щоб внести ясність, Супрун дала відповіді на найпопулярніші питання про договори з лікарями.Чи має декларація термін дії?

Декларація, яку ви підписуєте зі своїм сімейним лікарем або терапевтом - безстрокова. Вона діє до тих пір, поки ви не вирішите укласти декларацію з іншим лікарем. Для дитини декларація з педіатром діє до 18 років. Потім потрібно вибрати сімейного лікаря або терапевта.

Що робити, якщо мій лікар змінив місце роботи?

Медустанова, в якій ви підписали декларацію, зобов'язана вам повідомити про зміну роботи вашого лікаря заздалегідь. Надалі ви вирішуєте - підписати декларацію з іншим лікарем в цій медустанові чи продовжити обслуговуватися у вашого лікаря, але в іншому місці. Якщо у вас будуть проблеми з пошуком нового лікаря, зверніться до департаменту/управління охорони здоров'я.Що робити, якщо мій лікар пішов у відпустку або на лікарняний?

В такому випадку адміністрація медустанови, в якому працює ваш лікар, призначить іншого фахівця, який в цей період замінить вашого лікаря.

Що робити, якщо я поїхав в інше місто і захворів?

Якщо ви поїхали в інше місто, і там щось сталося, то працює невідкладна допомога. Зверніться в найближчу медустанову з надання первинної медичної допомоги. Підписувати декларацію для одноразового звернення необхідності немає.

Чи залишаться виклики сімейного лікаря додому?

Так, виклик додому сімейного лікаря, терапевта і педіатра входить до переліку послуг, які надаються на первинній ланці. Кожен лікар зможе виїжджати до своїх пацієнтів.

Щоб вирішити, чи потрібно їхати на виклик, лікар поспілкується з пацієнтом по телефону і вирішить, чи потрібно їхати, або достатньо буде консультації по телефону або пацієнт зможе сам приїхати в амбулаторію. Чи буде лікар виїжджати додому - залежить від стану пацієнта, а не від того, як далеко він знаходиться від лікаря.Чи можу я підписати декларації з декількома лікарями?

Ні, ви можете підписати декларацію тільки з одним лікарем. Він повинен стати вашою довіреною особою в більшості питань здоров'я. При укладанні декларації з новим лікарем, попередня декларація анулюється автоматично.

Як розірвати декларацію з лікарем?

Якщо вирішили змінити лікаря, немає необхідності окремо розривати з ним декларацію. Досить підписати декларацію з новим лікарем. А колишня анулюється автоматично.Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що після вибору сімейного лікаря для українок зміняться правила відвідування гінеколога.

У Києві виросли ціни на хліб, масло і молоко
0
21:39 22.07.18
З цього матеріалу ти дізнаєшся про профілактичні заходи цієї недуги
0
21:30 22.07.18
Прем'єр заявив, що зараз проводяться перевірки, а потім оприлюднять аудити
0
21:12 22.07.18
У світі помічена глобальна тенденція до збільшення кількості одиноких людей. А самотність погано відбивається на нашому фізичному і психічному здоров'ї"
0
20:18 22.07.18
Інкубаційний період хвороби може проходити набагато довше
0
19:51 22.07.18
Цього року урожай овочів і фруктів "зрушився" на 3 тижні вперед - експерт
0
19:42 22.07.18
США також лідирують і у закупівлях українського легкого озброєння
0
19:06 22.07.18
Перевага Олександра Усика над Муратом Гассієвим була дуже велика
0
18:30 22.07.18
Автор стверджує, що "людей багато, приїхали з Севастополя. Є навіть туристи"
0
18:12 22.07.18
Цікаво, що свою першу роль у кіно Ступка отримав через скандал
0
18:02 22.07.18
Канадська делегація побачила провокації бойовиків на записах з камер відеоспостереження
0
17:54 22.07.18
Грецький адвокат українців Захарияс Кессес пояснив, що такі великі терміни обумовлені особливостями грецького законодавства
0
17:18 22.07.18
Експерти все частіше говорять про значну воєнізацію анексованого Криму
0
17:18 22.07.18