З 2 квітня в Україні стартувала скандальна медична реформа, а разом з нею - і реєстрація декларацій, щоб користуватися послугами сімейного лікаря.

Кампанія "Лікар для кожної сім'ї" має декілька нюансів, в яких часом розібратися досить важко. Про важливі моменти українцям розповіла в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці в Фасебоок.

"Кампанія "Лікар для кожної сім'ї" задумана, щоб ми всі могли вибрати своїх лікарів, і ніхто не залишився без якісної допомоги. Ця зміна, яке відкриває нові можливості в отриманні медичних послуг в Україні, однак, щоб ними скористатися - потрібно бути в курсі за все, що відбувається", - пише чиновниця.

І щоб внести ясність, Супрун дала відповіді на найпопулярніші питання про договори з лікарями.


Популярні новини зараз
"Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Астролог побачив у травні "лихо" для України Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно
Показати ще

Чи має декларація термін дії?

Декларація, яку ви підписуєте зі своїм сімейним лікарем або терапевтом - безстрокова. Вона діє до тих пір, поки ви не вирішите укласти декларацію з іншим лікарем. Для дитини декларація з педіатром діє до 18 років. Потім потрібно вибрати сімейного лікаря або терапевта.

Що робити, якщо мій лікар змінив місце роботи?

Медустанова, в якій ви підписали декларацію, зобов'язана вам повідомити про зміну роботи вашого лікаря заздалегідь. Надалі ви вирішуєте - підписати декларацію з іншим лікарем в цій медустанові чи продовжити обслуговуватися у вашого лікаря, але в іншому місці. Якщо у вас будуть проблеми з пошуком нового лікаря, зверніться до департаменту/управління охорони здоров'я.



Що робити, якщо мій лікар пішов у відпустку або на лікарняний?

В такому випадку адміністрація медустанови, в якому працює ваш лікар, призначить іншого фахівця, який в цей період замінить вашого лікаря.

Що робити, якщо я поїхав в інше місто і захворів?

Якщо ви поїхали в інше місто, і там щось сталося, то працює невідкладна допомога. Зверніться в найближчу медустанову з надання первинної медичної допомоги. Підписувати декларацію для одноразового звернення необхідності немає.

Чи залишаться виклики сімейного лікаря додому?

Так, виклик додому сімейного лікаря, терапевта і педіатра входить до переліку послуг, які надаються на первинній ланці. Кожен лікар зможе виїжджати до своїх пацієнтів.

Щоб вирішити, чи потрібно їхати на виклик, лікар поспілкується з пацієнтом по телефону і вирішить, чи потрібно їхати, або достатньо буде консультації по телефону або пацієнт зможе сам приїхати в амбулаторію. Чи буде лікар виїжджати додому - залежить від стану пацієнта, а не від того, як далеко він знаходиться від лікаря.



Чи можу я підписати декларації з декількома лікарями?

Ні, ви можете підписати декларацію тільки з одним лікарем. Він повинен стати вашою довіреною особою в більшості питань здоров'я. При укладанні декларації з новим лікарем, попередня декларація анулюється автоматично.

Як розірвати декларацію з лікарем?

Якщо вирішили змінити лікаря, немає необхідності окремо розривати з ним декларацію. Досить підписати декларацію з новим лікарем. А колишня анулюється автоматично.



Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що після вибору сімейного лікаря для українок зміняться правила відвідування гінеколога.