Верховна Рада підтримала низку законопроектів, спрямованих на посилення соцзахисту дітей.

Так, депутати підтримали за основу законопроект № 8294 про посилення соціального захисту людей, які доглядають за хворими дітьми. За проголосував 231 народний депутат, а за скорочення терміну підготовки до другого читання – 243 нардепа, пише 112.ua.

Законопроект передбачає надання державної допомоги в розмірі прожиткового мінімуму на виховання дитини, хворої на важкі перинатальні ураження нервової системи, важкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, важкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або якщо дитина отримала важку травму, потребує трансплантації органу чи паліативної допомоги. Мають на увазі допомогу, якщо дитину не визнано особою з інвалідністю.

У разі ухвалення документу опікун такої дитини за досягненням нею 18-річного віку отримає право на відпустку без збереження зарплати, проте зі збереженням стажу.

Також, народні депутату також підтримали за основу законопроект № 8295 щодо змін до Податкового кодексу. За проголосували 226 народних депутатів. Документ також готуватимуть до другого читання у скорочений термін.

Популярні новини зараз
"Земля затремтить під ногами": ясновидець Герман побачив точний рік перемоги України Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей
Показати ще

Народні обранці підтримали за основу і законопроект № 8296 щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання. За проголосували 248 народних депутатів.

Проект закону передбачає автоматичний арешт коштів неплатника аліментів. Порядок визначить Мін’юст.

У Сімейному кодексі хочуть прописати, що той із батьків, з ким проживає тяжкохвора дитина, може сам вирішити питання щодо її тимчасового виїзду за кордон – для лікування, навчання, відпочинку (якщо сума боргу зі сплати аліментів перевищує три місяці).

Один з батьків тяжкохворої дитини не може виїжджати за кордон, керувати автівкою та полювати при заборгованості зі сплати аліментів за три місяці й більше.

Якщо один з батьків не сплачує аліменти на користь тяжкохворої дитини протягом трьох місяців – це привід для призначення суспільно корисних робіт. При повторному такому порушенні за рік термін суспільно корисних робіт може складати від 240 до 360 годин.

В разі, якщо боржник ухиляється від суспільно корисних робіт більше двох днів, йому загрожуватиме адмінарешт до 10 діб, а якщо довше – кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі до 2 років.

Кандидатів до Кабміну, у нардепи і на посади депутатів місцевих рад хочуть зобов’язати подавати заяву про те, що у них немає боргів зі сплати аліментів на утримання дитини за період понад півроку.

Як повідомляв портал "Знай.uа", з 1 січня 2019 року стартує монетизація житлових субсидій. З введенням новації витрати держбюджету на компенсацію, комуналки зменшаться.