Уже близько трьох тисяч осіб захворіло на кір по всіх Україні. Також зафіксовані кілька смертей від ускладнень після вірусу. Епідемія кору поширюється на Запоріжжя, Дніпро, Київ, Одесу та Івано-Франківськ, передає "Сегодня".

Лікарі заявляють, що в домашніх умовах з інфекцією боротися марно. Це дуже небезпечно, оскільки вірус є однією з основних причин дитячої смертності в світі.

Кір - одне з найбільш заразних вірусних захворювань, що передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Це інфекційна хвороба, яку викликає вірус з роду Morbillivirus.

Як відомо, кір вражає всі вікові групи, незважаючи на те, що найчастіше нею хворіють саме діти. У віці від 1 до 6 років інфекція переноситься набагато легше. Чим людина стає дорослішою, тим вірус переноситься важче. В основному, першими вірус підхоплюють діти, а слідом і дорослі, якщо вчасно не було зроблено щеплення.

Популярні новини зараз
Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Симптоми. Спочатку кір можна сплутати зі звичайною застудою, так як симптоми однакові - кашель і нежить. Однак на другий-третій день підвищується температура, з'являються відчуття нездужання і головний біль. Слідом температура проходить, але кашель і нежить посилюються. Після з'являється набряклість обличчя і запалюються очі. На четвертий-п'ятий вискакує перший висип у роті і на внутрішній стороні щік. Пізніше знову піднімається температура, обсипає все тіло.

Крім того, кір характеризується вираженою інтоксикацією, лихоманкою, запальними процесами з боку дихальних шляхів, нерідко кон'юнктивітом. В цілому, людина, у якого фіксуються лихоманка, висип і один з таких симптомів як, кашель, нежить або кон'юнктивіт, знаходиться в зоні ризику.

Крім цього, кір дуже небезпечна своїми наслідками, оскільки сильно знижує імунітет. Хвороба може продовжитися запаленням дихальних шляхів - бронхіт або пневмонію, а також запаленням середнього вуха. Вірус також завдає відбиток і на нервову систему, що може привести до запалення головного мозку - енцефаліту. У рідкісних випадках ускладнення кору призводять до довічної інвалідності.

Що робити, щоб не заразитися. Захворювання дуже швидко поширюється при кашлі, чханні або тісному контакті з хворим. Інкубаційний період зазвичай триває до 20 днів. При перших проявах хвороби людина вже стає заразною. Інфекція настільки легко поширюється, що з потоком повітря може потрапити навіть у сусідню кімнату.

Варто знати, що низьке охоплення профілактичними щепленнями призводить до поширення інфекції. Найбільш правильним захистом від кору є вакцинація в дитячому віці. Також вакцинація призначена і для дорослих. Щеплення робляться з певною періодичністю і забезпечують імунітетом мінімум на 12 років.

Якщо ви помітили будь-які з симптомів - терміново біжіть до лікаря. Після огляду і підтвердження діагнозу потрібен постільний режим. При важких випадках хворі госпіталізуються. Для лікування призначаються симптоматичні і антигістамінні ліки. У рідкісних випадках необхідний прийом антибіотиків.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, в результаті епідемії кору в Києві дітей не допускають до занять в дитсадках і школах без наявності щеплень проти цього вірусу.