У період з 15 по 16 травня ряд автозаправних мереж підвищили ціни на автогаз. Про це повідомляє "Консалтингова група А-95", 

Про це повідомляє enkorr.

Повідомляється, що в мережах Mango, "Род-Ник" і Jazz Oil автогаз подорожчав на 10 коп. / Л, в той час як на станціях мережі "Фактор" ціна підвищилася на 20 коп. / Л - до 12,60 грн / л . AMIC, WOG, Marshal, ОККО і "Укрнафта" підвищили вартість ЗВГ на 1-5 коп. / Л.

Середня ціна ЗВГ по Україні 16 травня становила 13,08 грн / л (+3 коп. / Л). Слід зазначити, що протягом квітня оптова ціна скрапленого газу в Україні зросла на 13% або 2500 грн/т. Тенденція подорожчання продовжилася на початку травня в зв'язку з тимчасовим дефіцитом в деяких регіонах, а також ажіотажними настроями на ринку. Серед основних причин подорожчання аналітики називають різке збільшення продажів автогазу, що призвело до локального дефіциту ресурсу у ряду трейдерів.

Варто відзначити, що раніше українців попередили про ще одну можливу хвилю подорожчання цін на бензин в мережах заправок економ-класу.

При цьому, якщо пальне на автозаправних станціях економ-класу ще може подорожчати, то верхня межа цін на "преміальних" АЗС вже не виросте. Про це написав у Facebook керівник групи А-95 Сергій Куюн.

"Стосовно цін на колонках. За розрахунками "Консалтингової групи А-95", потенціал зростання, закладений ослабленням курсу гривні і зростанням світових цін на вуглеводні, вже практично вичерпано", - написав Куюн.

За його оцінкою, 1,8 грн на літр додав в ціну бензину ріст котирувань (на $ 70 за тонну з 1 грудня 2017 року, коли почався підйом), близько 50 коп. додав ріст курсу долара і 45 коп. на літр приплюсував курс євро, в якому встановлені акцизи.

"Сумарно собівартість бензину піднялася за два місяці на 2,75 грн за літр. У свою чергу середня ціна палива на колонках за цей період виросла на бензин і ДТ на 2,4 грн / л. Думаю, ті, що залишилися до паритету 30-40 коп. за літр, будуть додані найближчим часом за рахунок ще однієї хвилі підвищення в мережах економ-класу (тут тон задають заправки "Привату") ", - коментує експерт.

Він пояснив, що за рахунок тривалого циклу переробки нафти "Приват" зростає більш плавно і за 2 місяці зріс на 2 грн за літр. У свою чергу, "преміальні" мережі реагують на зовнішню кон'юнктуру більш чутливо, отримуючи імпортне паливо по котируванням, які змінюються щодня.

"Саме тому вони виросли на 3 грн/л. Так що верхній рівень цін уже навряд чи підніметься, а от нижній ймовірно подорожчає вже днями", - висловив думку Куюн.

200 км щастя від турків: Україна віддала частину автостради в обслуговування іноземній компанії.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що проїзд у київських маршрутках подорожчає.