Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що може ініціювати підвищення ціни на газ для населення у разі необхідності запобігання економічної катастрофи.

Про це повідомляють ЗМІ.

Гройсман додав, що особисто не хоче ініціювати підвищення ціни, проте Україна вже у наступному році повинна виплатити величезну суму за зовнішніми зобов'язаннями.

"Я відповідально вам заявляю - я не хочу підвищувати ціни на газ. Я не хочу цього робити. Це може бути тільки вимушений крок для того, щоб не допустити економічної катастрофи і злиднів українських громадян", - сказав він, виступаючи у Верховній Раді.

Крім того глава уряду заявив, що невиконання взятих на себе зобов'язання, особливо зовнішні щодо ринкового механізму ціноутворення і єдиної ціни на газ для населення і промисловості може спричинити за собою їх відмова від підтримки України. Це, в свою чергу, може привести до серйозних проблем з виплатою зовнішнього боргу, і в підсумку - до злиднів громадян.

Більше того варто відзначити, що Національний банк України очікує підвищення цін на природний газ до 2019 року на 25%.

Популярні новини зараз
Хто заслужив на пенсію майже 10 000 грн: нова формула ПФУ наповнить вашу кишеню грошима Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо З 1 травня доведеться виживати без допомоги: кому перестануть виплачувати субсидію
Показати ще

"Ми очікуємо, що зростання цін на газ і комунальні послуги в цьому році буде приблизно на рівні 25%", – заявив заступник глави НБУ Дмитро Сологуб.

За його словами, вплив підвищення на показник інфляції складе близько 0,9 процентного пункту. А ціни на газ, за попередніми даними, підвищаться ще на 15% в наступному році.

"Якщо подивитися на світові ціни і порівняти з цінами в Україні, то диференціал – близько 40%. За нашими очікуваннями, цей диференціал буде врегульовано за два роки", - зазначив Сологуб.

Крім того, Нацбанк залишив прогноз інфляції на кінець 2018 року незмінним - 8,9%. Заступник голови НБУ також зазначив, що її уповільнення в травні-червні поточного року буде нівельовано у другому півріччі. На рівень інфляції нададуть тиск фактори, ефекти яких повинні бути компенсовані за допомогою інструментів монетарної політики.

Варто відзначити, що Національний банк України спрогнозував курс долара до кінця 2019 року. За даними Національного банку, до кінця наступного року при негативному прогнозі курс долара може досягти 39,4 грн. Так, Нацбанк розробив стратегію на випадок неотримання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду і падіння світових цін на метал.

Мова йде про три сценарії: базовий (згідно якого курс до кінця наступного року становитиме 28,7 грн./$); без траншів МВФ – 33,7 грн. за долар; без траншів МВФ і у випадку падіння цін на метал – 39,4 грн. за долар.

Гройсман розповів, чи ловитимуть автомобілі "на єврономерах"

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Гройсман нагодував українців обіцянками на наступний опалювальний сезон.