Українська оборонна промисловість попри значні обсяги експорту все ж виготовляє низку зразків бойової техніки, потужності якої позаздрять і хвалені російські установки, а подекуди – й американське оснащення.Що постачають на потреби ЗСУ кілька останніх років?

Ракетний проект "Нептун"

Водотонажність новітньої крилатої ракети складає до 5 тисяч тонн, призначена вона для ураження наземних і морських цілей на дальності від 300 до 500 кілометрів.

Популярні новини зараз
Україна може поринути у темряву: енергетики заговорили про блекаут Будуть під постійним обстрілом: астролог вказав, на які міста чекає пекельний тиждень Пенсіонерам нарахують по 940 гривень надбавки: пощастить, як завжди, не всім Хто з українців залишиться без пільг у 2024 році
Показати ще

У ракети всього три модифікації: корабельного, наземного і повітряного базування. "Нептун" буде розміщуватися в транспортно-пускових контейнерах. Важливо, що в цьому проекті немає залежності від іноземних комплектуючих, все – вітчизняні, випробування пройшли успішно.

Дивіться: Новий ракетний комплекс для захисту узбережжя. Крилата ракета "Нептун"

Реактивна система залпового вогню (РСЗВ) "Вільха"

Оснащена коректованим боєприпасом на базі РСЗВ "Смерч", один залп - це 12 високоточних влучень (точність до декількох метрів) в умовному колі радіусом 1 км на дальності до 70 км. Пуск пакета з 12 ракет здійснюється за 48 секунд, при цьому в залпі кожна ракета наводиться на свою індивідуальну ціль.

Вага самої ракети - близько 800 кілограм, системи управління - 50, рухової частини - близько 500 кг. Може застосовуватися для ураження як наземних цілей, так і надводних цілей.

Дивіться: Українські РСЗВ на війні / Ukrainian MLRS at war ("Вільха")

Зенітний ракетний комплекс (ЗРК) "Печора"

Модернізована версія вже відомого ЗРК С-125., вражає ціль на дальності до 50 кілометрів, для чого розроблена активна головка самонаведення.

Дальня межа зони ураження комплексу становить понад 40 км, а максимальна висота зони поразки - 25 км. Українським інженерам вдалося значно збільшити точність наведення і поразки високоманеврових цілей.

Дивіться: Випробування модернізованого ЗРК "Печора"

Ударний вертоліт Combat

Легкий бойовий вертоліт КТ112 Combat призначений для знищення танків та літальних апаратів противника, оснащений двигуном Rotax-914, який дозволяє набирати швидкість до 200 км / ч.

Цей бойовий вертоліт може бути оснащений протитанковими ракетами Barrier-V з лазерним наведенням або іншим протитанковим ракетним озброєнням, ракетами "Стріла-2" або "Голка" для знищення літальних апаратів противника, а також кулеметом ПКТ.

Особливістю вертольота стала спеціальна відзнака комплекс спостереження з інфрачервоних камер, які можуть бути використані для наведення.

Дивіться: Ударний вертоліт Мі-24ПУ1

Радіолокаційна станція (РЛС) "Малахіт"

Здатний автоматично передавати дані і визначати радіальну швидкість повітряних цілей, забезпечує видачу більш точної цілевказівки наземним засобам ураження повітряних цілей, а також наведення винищувальної авіації на літаки противника.

Крім того, ця станція має поліпшену захищеність від радіоелектронних перешкод. "Малахіт" вже виробляється серійно і поставляється в зону бойових дій.

Дивіться: РЛС "Малахіт-М" від ХК "Укрспецтехніка"

Як повідомляв портал "Знай.ua", українські розвідники знайшли беззаперечні докази не просто присутності російських військових на Донбасі, а й активного ведення бойових дій та численних порушень Мінських домовленостей.