Підвищення цін на залізничні квитки пов'язане із загальним зростанням вартості послуг та інфляцією.

Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив виконуючий обов'язки голови правління "Укрзалізниці" Євген Кравцов.

"Ми не індексували та не підвищували вартість тарифу на пасажирські перевезення вже більше трьох років. Це дуже довгий термін. На сьогодні у нас є такі поїзди, які працюють від Києва на відстані 500-600 км, вартість проїзду на них – менше 100 грн. Це не покриває ніяких витрат, навіть операційних", – розповів Євген Кравцов.

За словами чиновника, на сьогоднішній день автобусні поїздки коштують пасажиру набагато дорожче залізничних.

Популярні новини зараз
"Третя" платіжка за газ: що потрібно терміново зробити споживачам Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати
Показати ще

"Це ненормальна ситуація. Тому що залізниця за вартістю повинна бути між автобусними перевезеннями, які дешеві, і авіаційними, які дорогі", – пояснив Кравцов.

Він поінформував, що в 2016 році "Укрзалізниця" зазнала збитків від пасажирських перевезень на 8,8 млрд грн, а в 2017-му – на 10 млрд грн.

"У нас вартість квитка апріорі не покриває витрати, чим більше ми продаємо квитків, тим більше збитків. Ми затвердили підвищення тарифів у цьому році не за один підхід, а за два, щоб було легше для пасажирів. Перше – перед літом, а друге – вже восени. За цей рік ми отримаємо додатково від збільшення тарифу приблизно до 500 млн грн", – заявив Кравцов.

Він додав, що в 2018 році заплановано ще два етапи подорожчання квитків.

Як повідомляв портал "Знай.uа" до травневих свят залишилося менше двох тижнів, і всі популярні українські готелі давно заброньовані. Однак, якщо відправитися в невелику подорож дуже хочеться, вихід є.

Експерти туристичної галузі радять мандрівникам не зволікати з орендою житла. Вільних місць на свята вкрай мало, в тому числі через наплив іноземців. Наприклад, у Кам'янці-Подільському всі готелі розпродані, вільних місць немає, так як багато поляків вже запланували провести травневі свята в цьому місті. Одеса, Київ та Львів – три найпопулярніших міста на перше травня.