Холодна вода і морозиво не допоможуть охолонути в спеку.

Про це заявила у своєму Facebook глава МОЗ Уляна Супрун.

Вона зазначила, що не потрібно використовувати ці продукти для отримання прохолоди "з середини".

"Холод, який нам передасть 100 г морозива, несуттєвий – адже ми важимо десятки кілограм. Зате воно дасть нам енергію, а значить – тепло. Приємні відчуття від морозива пов'язані, насамперед, з його смаком", - розповіла Супрун.

Крім того, глава МОЗ підкреслила, що спрагу холодна вода вгамувати зможе, але від цього прохолодніше організму не стане.

Популярні новини зараз
ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Якою буде погода у травні для українців: чи ховати парасольки та куфайки після квітневих дощів Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще

"Щоб відчути прохолоду, нам слід охолодити шкіру, а не шлунок. А шкіра охолоджується, коли з неї випаровується волога, наприклад, через піт", – говорить Супрун.

За словами міністра, експериментально доведено, що тіло реагує на холодну воду зменшенням потовиділення, а отже – гірше охолоджується і зберігає тепло. Супрун порадила пити більше рідини в жарку погоду.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", у новій системі роботи швидкої допомоги зміниться питання диспетчеризації - нові технології допоможуть диспетчерам у визначенні екстреності випадку.

Уляна Супрун, в. о. міністра охорони здоров'я, розповіла, як буде реформована система екстреної допомоги в Україні.

"На виклик повинен їхати автомобіль, який знаходиться найближче, а не та машина, яка територіально належить якійсь станції швидкої допомоги", - підкреслила Супрун.

Міністр зазначила, що щодня чує про те, як медики не встигли приїхати на допомогу, і пацієнт помер.

Також портал повідомляв про те, що на своїй сторінці в Facebook в. о. міністра запропонувала читачам ознайомитися зоветами, "які не дасть лікар". У своїх порадах Супрун ґрунтувалася на думці гастроентеролога-дієтолога.

В першу чергу Уляна Супрун порекомендувала українцям відмовитися від вживання соди.

На думку в. о. міністра охорони здоров'я, тривале споживання соди може спровокувати електролітні порушення. Також в організмі може піднятися рівень натрію; знижується рівень калію, кальцію і магнію. Це небезпечно порушенням серцево-судинної регуляції, підвищення артеріального тиску, порушення мінералізації кісток, утворення каменів у нирках, і навіть набряком мозку.