Проведення масових флюорографічних обстежень у здорових людей не допоможуть запобігти захворювання на туберкульоз.

Про це заявила у Facebook в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

За словами в.о. міністра, проведення масових флюорографічних обстежень у здорових людей з метою зупинити туберкульоз - це міф, породжений “совєтською” системою охорони здоров’я.

"По-перше, флюорографія дозволяє виявити тільки розвинуті форми захворювання. На ранній стадії хвороба не призводить зміни в легенях, тому навіть якщо пацієнт вже інфікований, флюорографія цього не покаже", - зазначила лікарка.

По-друге, флюорографічні обстеження часто оминають саме тих людей, хто найбільше ризикує захворіти - пацієнтів з незабезпечених та вразливих груп населення.

"Як наслідок - Україні за рік від туберкульозу помирає 4000 пацієнтів. Це 11 людей кожного дня. При тому, що держава закуповує необхідні ліки”, - підсумувала в.о. міністра.

Популярні новини зараз
Не тягніть час: обленерго терміново звернулися до споживачів Пенсіонерам нарахують по 940 гривень надбавки: пощастить, як завжди, не всім Хто з українців залишиться без пільг у 2024 році Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати
Показати ще

За її словами, для запобігання туберкульозу пацієнту варто проходити огляд у сімейного лікаря, де відповідає на запитання, що можуть визначити можливість захворювання. Якщо лікар бачить потребу - він пропонує пацієнту здати мокротиння на аналіз. Він покаже, чи є в організмі збудник хвороби вже за дві години й пацієнт зможе почати лікуватися.

Варто відзначити, що раніше в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, що 3% розчин перекису водню не загоює і не знезаражує рани.

"Якщо почитати спеціалізовану міжнародну літературу — ви не знайдете жодних доказів щодо ефективності 3% розчину перекису водню у процесі загоєння ран. Більш концентрований розчин (від 30% і вище) звісно подіє, проте тоді ви отримаєте хімічний опік", – пояснює Супрун.

Сумнівною очільниця МОЗ назвала властивість розчину перекису водню знешкоджувати патогенні мікроорганізми та бактерії, оскільки є докази, що деякі мікроорганізми містять фермент каталази, яка дезактивує дію Н2О2.

На самій інструкції 3% розчину перекису водню написано, що "при застосуванні препарату відбувається лише тимчасове зменшення кількості мікроорганізмів".

Перекис водню ефективний для механічного очищення рани – тобто з тим самим результатом ви можете промити її прохолодною або теплою проточною водою, пояснює Уляна Супрун.

Глибокі рани тим більше не потрібно промивати розчином перекису, адже це загрожує виникненням емболії (кисень, який виділяється може потрапити до судин та перекрити проток крові).

Це не скасовує того, що перекис водню корисний в інших медичних цілях, наприклад, для очищення інструментів.

Проте не має переконливих наукових підтверджень, що цей засіб допомагає захистити рану від зараження та допомогти загоїтися.

Раніше повідомлялось, що уряд все більше впроваджує медичну реформу в Україні. Важлива складова тут - зміна відносин "сімейний лікар-пацієнт". Таким чином, пацієнт має право самостійно обирати свого лікаря, а доходи фахівців напряму будуть залежати від того, скільки пацієнтів складається під його наглядом і скільки відповідних договорів складено.

МОЗ вирішив дати чіткі інструкції щодо того, як же пацієнту вибрати собі хорошого лікаря. Пацієнту необхідно виконати кілька нескладних кроків.

Визначтеся з лікарем

Якщо ви вже знаєте хорошого лікаря – чудово, зупиніть вибір на ньому. Ні? Тоді скористайтеся принципом "сарафанного" радіо – розпитайте друзів, родичів, колег. Напевно з декількох лікарів, про яких вам розкажуть, ви зможете обрати свого.

Або ж зверніться до місцевого відділу охорони здоров'я, де вам розкажуть про лікарів, які працюють у вашому населеному пункті чи районі, або в будь-який медичний заклад і познайомтеся з лікарями особисто.

В. о. голови МОЗ Уляна Супрун відповіла на найважливіші питання щодо медичної реформи.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що МОЗ кинув виклик інвалідності.