В Польщі на даний момент працює один мільйон українців. При цьому лише 300 тисяч чоловік зареєстровані в пенсійній системі. Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева під час відеоконференції.

"Офіційно в Польщі на сьогоднішній день працює мільйон українців. Але застраховані в ООС (загальнообов'язкове державне соціальне страхування), тобто в пенсійній системі, лише 300 тисяч", - заявив міністр.

Рева уточнив, що в процес міграції закладена велика проблема. Люди відправляються в Польщу ніби у відрядження, проте отримавши там дозвіл на роботу, в Україні його звільняють, а там він не реєструється.

"Оскільки він там страхові внески не сплачує, то страховий стаж йому не йде. Якщо повертається в Україну - він ні там не має права на пенсію, ні тут", - резюмує він.

В Україні ж спостерігається брак фахівців. В першу чергу, повідомляє Рева, відчувається дефіцит кваліфікованих кадрів. При продовженні тенденції виїзду за кордон, незабаром буде спостерігатися нестача кадрів, навіть некваліфікованих.

Міністр стверджує, що процес сезонної трудової міграції втягнуто близько 7 мільйонів українців. Постійно при цьому за кордоном працює 3,2 млн осіб.

"Тому сьогодні зарплата зростає. За минулий рік номінальна зарплата зросла на 37%, реальна - на 19%. За перші п'ять місяців [цього року] номінальна зарплата зросла на 31%, а реальна - на 11%", - підсумував міністр.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" польські чиновники знову згадали " не злим тихим словом українських заробітчан. Так, після переговорів у форматі "Вишеградська група+Австрія" польський прем'єр Матеуш Моравецький розповів, що Польща рятує Євросоюз від напливу українських мігрантів.

Політик упевнений, що його країна знижує так зване міграційне напруга в східній Європі, беручи велика кількість біженців з України, Середньої Азії та Чечні.