В Міністерстві соцполітики розглядають два варіанти осучаснення пенсій.

Перший варіант — мінімальна пенсія має становити 40% мінімальної зарплати. Така норма прописана в законі. По суті, при індексації мінімалки індексується пенсія, збільшуються надходження у Пенсійний фонд.

В якості другого варіанту береться діюча формула визначення пенсії плюс в 2000-х — будь-які 5 років найбільшого заробітку. Потім ці коефіцієнти складають. Таким чином, загальний коефіцієнт буде більше, ніж той, який у людини є після 2000-го.

Крім того, за словами міністра соцполітики Андрія Реви, в 2019 році повинні перерахувати всі пенсії за формулою 50% зростання інфляції і 50% зростання заробітної плати.

Популярні новини зараз
Боргів не обібратися, якщо забудете про це: українцям нагадали про важливу процедуру Українцям готують тарифний удар після опалювального сезону Переказ з картки на картку будуть жорстко контролювати: як можуть заблокувати картку Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили"
Показати ще

"Яким буде зростання в 2018-му, ми не знаємо, але візьмемо для прикладу 2017-й. Якщо б зараз перераховували, підвищили б пенсії на 25%. В 2019-му все буде залежати від рівня зростання зарплати та інфляції. Очікуємо, що це буде підвищення на 10-15%", — констатував Рева.

Примітно, що прийнята Верховною Радою пенсійна реформа не передбачає прямого підвищення пенсійного віку. Але деяким українцям все ж доведеться відкласти вихід на заслужений відпочинок, так як в країні вводяться вимоги до страхового стажу. Змінені норми будуть запроваджуватися поетапно.

Так, спочатку для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 25 років стажу. При стажі 15-25 років на пенсію можна буде вийти в 63 роки, менш 15 років — до 65 років. Однак нормативи мінімального страхового стажу будуть збільшуватися на 1 рік кожні 12 місяців до 2028 року.

Таким чином, з 2028 року для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 35 років страхового стажу. У Пенсійному фонді прогнозують, що до цього моменту такий стаж будуть мати лише 45% українців, тобто решта 55% вийдуть на пенсії вже пізніше 60 років.

Люди, у яких немає страхового стажу, можуть претендувати на соцдопомогу по досягненні 63-річного віку. Розмір допомоги буде визначатися у відповідності з рівнем доходів сім'ї пенсіонера. При наявності мінімум 40 років стажу піти на пенсію вийде раніше 60 років.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що буде з працюючими пенсіонерами.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що працюючих пенсіонерів в Україні стане менше, і ось чому.

Також "Знай.uа" писав, що українським пенсіонерам повідомили, як вони "розбагатіли".