Кожен з нас сподівається, що після насиченого, активного трудового життя, в кінці ми будемо отримувати гідну пенсію. Для цього ми наполегливо працюємо, багато в чому себе обмежуємо, нерідко на шкоду своєму здоров'ю. І що ж ми будемо мати в результаті?

Знай.ua вирішив вирахувати, скільки середньостатистичний українець виплачує за свою трудову діяльність у Пенсійний фонд, і на яку суму в результаті може претендувати, будучи пенсіонером.

Даєш багато - отримуєш мало

Щоб бути ближче до реальності, ми вирішили взяти звичайного роботягу, який відпрацював 40 років, починаючи з 1978 року, коли йому виповнилося 25. За розрахунки ми взяли середню зарплату в Україні за період з 1978 по 2017 рік.

Всього, ми маємо за свій трудовий стаж, наш роботяга виплатив у Пенсійний Фонд (за умови відрахування в 18,15%) приблизно 600 тис. гривень.

Популярні новини зараз
"Більше не платимо...": українці повелися на жорсткий обман щодо доставки газу Унітаз буде як новий: секретний лайфхак досвідчених господарок Українці почнуть отримувати сонячні панелі: кому пощастить не боятися відключень Тариф 7,96 грн/куб діятиме не для всіх: кому доведеться платити більше
Показати ще

Припустимо, що за своє життя він отримував лише середню заробітну плату, виходячи з розрахунків, пенсія йому буде нарахована у розмірі приблизно 1338 гривень, якщо він вийде на неї у 2018 році у віці 65 років. Так як ця сума нижче мінімальної пенсії, а за законодавством пенсія не може бути меншою за мінімальну, то наш середньостатистичний працівник отримуватиме «мінімалку», яка на даний момент дорівнює 1373 гривням.

Згідно з даними американського Інституту показників оцінки здоров'я середня тривалість чоловіків в Україні на даний момент складає 67 років. У той же час, якщо вірити Державній службі статистики, то середня тривалість життя у нашій країні становить в середньому 70,4 року: для чоловіків це 65,2, а для жінок 75,5 років.

Припустимо, що наш роботяга був не з тих, кого «доконале» життя і він помер до виходу на пенсію, а прожив ще два роки і помер у 67 років. За цей час він отримає 32952 гривень пенсії, інші ж 567 048 гривень залишаться у держави.

«Ці гроші залишаються у Пенсійному Фонді та за рахунок цих грошей потім йдуть виплати тим, хто ще живий», - пояснив Знай.ua майбутнє цих накопичень економічний експерт Олександр Охріменко.

Звичайно, у більшості своїй ці гроші йдуть тим, у кого завищені пенсії і хто виходить на неї раніше. Це судді, народні депутати, військові та ін.

І що ми в результаті маємо? Ти як законослухняний громадянин працюєш офіційно, робиш відрахування до Пенсійного фонду, платиш військовий збір, все це робиш з надією на те, що на заслуженому відпочинку держава тебе віддячить. Але на ділі, швидше за все, якщо ви чоловік, то не доживете до своєї пенсії, а якщо таке раптом трапиться, і ви доживете до 67-70 років, то встигнете скористатися лише однією восьмою своїх накопичень! Ось така невесела математика ...

Піднімають мінімум

І найсумніше у цьому те, що наша держава не збирається щось кардинально міняти. Наприклад, з 1 липня цього року мінімальна пенсія буде збільшена аж на 62 гривні і становитиме 1436 гривень!

«Це підвищення торкнеться невеликої кількості людей, наприклад, тих у кого не вистачало до цього трудового стажу або вони отримували соціальні пенсії, - розповіла старший науковий співробітник Інституту демографії та соцдосліджень Лідія Ткаченко. - У решти пенсіонерів де-факто вже зараз пенсії підвищени і складають 1436 гривень».

В кінці року також очікується збільшення мінімальної пенсії. За словами віце-прем'єр-міністра Павла Розенка, у 2019 рік пенсіонери увійдуть з пенсією рівній майже 1500 гривень.

«Якщо у нас з'явиться додатковий ресурс у бюджеті Пенсійного фонду, ми спробуємо позапланово реалізувати певні пенсійні програми, як ми це зробили у жовтні минулого року», - зазначив він.

Але як би чиновники не били себе у груди і не презентували свої успіхи, кожній розумній людині зрозуміло, що на такі гроші вижити просто неможливо. Як їм, тим, хто знаходиться при владі, зрозуміти тих, чия пенсія дорівнює сумі, яку вони в день витрачають на бензин?!

Для довідки, за даними Пенсійного фонду, переважна кількість українських пенсіонерів отримують сьогодні суми від 1,5 до 2 тис. грн. Таких у країні 33% з числа всіх пенсіонерів, або 3,8 млн осіб. Ще 15% пенсіонерів, або 1,7 млн ​​осіб, отримують менше: від 1400 до 1500 грн.

У той же час 2,6 млн осіб, або 22% пенсіонерів, одержують від 2000 до 3000 грн, а 1,2 млн - від 3 до 4 тис. грн пенсій. Тих, чиї пенсії перевищують 4 тис. грн, в Україні всього 4,6% (537 тис.). А пенсіонери, яким нараховується від 5 до 10 тисяч, зустрічаються ще рідше - їх сумарно всього 6%. І лише 1% українців отримують пенсії понад 10 тисяч гривень.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що буде з пенсіями для безробітних і заробітчан.