Українська сторона готова помилувати 11 громадян Росії, засуджених в Україні, що звернулися до президента РФ Володимира Путіна з проханням повернути їх на територію Росії в обмін на українських політв’язнів, повідомила представник України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі, перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко у Facebook.

"Ми направимо на представників РФ в ТКГ інформацію про заяви злочинців і терористів – громадян РФ, які висловили бажання повернутися в Росію і написали відповідні прохання на свого президента Путіна. Українська сторона, наш президент готовий помилувати російських диверсантів і злодіїв в обмін на звільнення наших політв’язнів", – зазначила Ірина Геращенко.

Вона нагадала, що вже 11 росіян, засуджених в Україні написали заяви до Путіна.

Водночас Геращенко підкреслила, що в тісній координації з Уповноваженим Верховної Ради з прав людини Людмилою Денісовою, МЗС, СБУ, відпрацьовуються кроки для звільнення українців.

"Це питання на постійному контролі президента Порошенка", – наголосила Ірина Геращенко.

Також вона зазначила, що наразі немає відповіді з боку Росії на ініціативу передати росіян, що відбувають покарання в Україні за злочини проти держави, а також щодо української ініціативи провести зустрічі омбудсменів у Мінську 21-22 серпня.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", президент Росії Володимир Путін образився на українського політв'язня Олега Сенцова за те, що він потроллил його зріст. На думку сестри режисера Наталії Каплан, Путін може "мститися" Олегу Сенцову з-за його публічного приниження.

"На рівні чуток, що це особиста образа Путіна з-за того, що Олег назвав його в суді "кривавим карликом", чого той сильно не любить. Олег – єдиний політв'язень, який так висловився. Може, це зіграло свою роль", — зазначила вона.

Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон висловив свою стурбованість щодо стану здоров'я українського режисера Олега Сенцова і запропонував Путіну варіанти гуманітарного вирішення ситуації.