З перше півріччя 2018 року український ринок праці починає відновлюватися після кризи. З січня по червень 2018 року кількість вакансій в службі зайнятості зросла на 8%. Про це пише Politeka.

З початку цього року Центри зайнятості працевлаштували 428 тис. українців. Безробітними залишилися ще 304 тисячі.

У Державній службі зайнятості розповіли, що в Україні 80% випускників шкіл продовжують освіту в вузах, в той час, як в Європі — лише 30% з них йде здобувати вищу освіту, а 70% отримують професійну освіту.

"Дисбаланс полягає в тому, що ринок вимагає швачок, електромонтерів, електрозварників, слюсарів, сантехніків. А ось економістів і юристів — надлишок", — розповів Валерій Ярошенко з Державної служби зайнятості.

Популярні новини зараз
Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців
Показати ще

Валерій також говорить про те, що у великих містах, на жаль, 90% людей з вищою освітою безробітні. Незважаючи на те, що мегаполіси переповнені пропозиціями про роботу.

Також Ярошенко сказав, що найбільш затребувані фахівці з сфері автомобільного бізнесу, страхування, консультування, сервісу і серед робочого персоналу, в той час, як в області "вищого менеджменту" на одне місце по 12-15 претендентів.

Українському ринку праці потрібно всього 40% працівників з вищою освітою. Більшість вакансій вимагають рівня висококваліфікованих випускників професійно-технічних училищ. Про це за підсумками вступної кампанії 2018 року розповіли в Міністерстві освіти.

"76% випускників подали заяви до вузів. Хоча, якщо ми говоримо про потреби ринку праці, то це зворотня ситуація. Насправді, потреба ринку праці: 40% спеціальностей з вищою освітою і 60% спеціальностей, які вимагають професійного чи професійно-технічної освіти", — заявили в департаменті.

За словами чиновників, з цим "треба працювати", тобто батьки повинні пояснювати своїм дітям всі недоліки та переваги як вищої, так і професійно-технічної освіти. Зокрема, робити акцент на факторі оплати праці, розмір якої є досить високим серед багатьох робочих спеціальностей.

Нагадаємо, затримка пенсій: що чекає українців у серпні.

Як повідомляв Знай.ua, як зібрати дитину в дитячий садок: що потрібно знати.

Також Знай.ua писав, правила змінюються: як отримати субсидії в новому році.