"Справа Клименка" перетворюється на особисту помсту головного військового прокурора Матіоса

0

Масові затримання екс-податківців 24 травня є насправді частиною складнішого процесу проти "колишніх" - "справи Клименко".

Як пишуть "Коментарі", судячи з поведінки головного військового прокурора Анатолія Матіоса, для нього ця справа є особистою "вендетою".

Як стверджують експерти, на сьогоднішній день прокуратуру цікавлять їх свідчення проти глави Міндоходів та зборів 2012-2014 рр. зокрема, податківців змушують піти на угоду зі слідством, і обумовлювати колег та колишнє начальство.

"ІТТ знаходиться у підпорядкуванні МВС – там простіше тиснути, схиляти до підписання угод зі слідством", - розповів адвокат кількох колишніх податківців Сергій Войченко.

Адвокат Ігор Черезов вважає, що Анатолій Матіос, який оголосив про "явках з повинною" кількох податківців, насправді "піариться", не маючи підстав, щоб залучити їх до відповідальності колишніх податківців.

"Угода зі слідством – також шоу: якщо немає підстав для того, щоб по-справжньому залучити людей до відповідальності, їм починають нав'язувати угоди. Давайте, мовляв, по-швидкому закінчимо, відпустимо людей по домівках, чого їм сидіти?", - вважає адвокат.

Як вважає політичний експерт Микола Спірідонов, Анатолій Матіос у даній справі є ще й особисті мотиви. "Піар-агентство" генпрокурора та Матіоса працює проти Олександра Клименка. Справі щодо екс-голови відомства вже понад три роки, і особливих результатів не було ні у кого з колишніх і нинішніх керівників ГПУ – їх заяви непереконливі в принципі, тому вирішили загострити дискурс", - говорить Спірідонов.

"Колишніх керівників податкової затримали за звинуваченням в організації схеми з виведення бюджетних коштів, але зараз діють схеми "крутіше" - боротьба ГПУ йде не проти схем, а за те, щоб їх очолити, привести туди своїх людей", - поділився спостереженнями політолог Олексій Якубін.

Експерти відзначають, що ні військовий, ні "звичайна" прокуратури не ведуть боротьбу з тим самим явищем, через яке під арештом опинилися колишні податківці. Мова про мінімізації сплати податку на додану вартість та створення майданчиків за переведення в готівку коштів. Це схеми, що дозволяють зменшити податкові зобов'язання підприємств та вивести "додаткову вартість", що компенсується державою, "у кеш".

"Коли Клименко тільки прийшов на посаду, мобілізація ПДВ різко збільшилася, і раніше існуючі схеми виявилися зруйновані. А як тільки прийшли "реформатори", вони відродили, а дані – засекретили", - вважає екс-начальник ГУ Міндоходів в Сумській області, доктор політичних наук Олександр Семченко.

Генсек Ради Європи буде просити про помилування для Сенцова і готовий звернутися кк російській владі
0
10:35 21.06.18
На Буковині прикордонники влаштували стрілянину з місцевими селянами
0
10:03 21.06.18
Лише деякі категорії пенсіонерів можуть чекати надбавки
0
03:40 21.06.18
Олександр Турчинов назвав головне військове призначення Кримського мосту
0
02:40 21.06.18
Обидві "журналістки" потрапили у гучний скандал після фото з середнім пальцем у стінах парламенту
0
01:30 21.06.18
З недавніх пір скейтери отримали своє офіційне свято
0
00:20 21.06.18
Напередодні прем'єри "Вечірнє шоу з Юрієм Марченком" раптово помер батько телеведучого
0
23:35 20.06.18
Раніше Олег Сенцов встиг заявити, що не звертатиметься до Путіна з проханням про помилування
0
23:05 20.06.18
Це морозиво ви зможете приготувати на власній звичайній кухні
0
22:40 20.06.18
Українцям знову доведеться розбиратися в назвах
0
21:50 20.06.18
У день літнього сонцестояння відзначали свято середини літа, яке називали Літа
0
20:54 20.06.18