"Справа Клименка" перетворюється на особисту помсту головного військового прокурора Матіоса

0

Масові затримання екс-податківців 24 травня є насправді частиною складнішого процесу проти "колишніх" - "справи Клименко".

Як пишуть "Коментарі", судячи з поведінки головного військового прокурора Анатолія Матіоса, для нього ця справа є особистою "вендетою".

Як стверджують експерти, на сьогоднішній день прокуратуру цікавлять їх свідчення проти глави Міндоходів та зборів 2012-2014 рр. зокрема, податківців змушують піти на угоду зі слідством, і обумовлювати колег та колишнє начальство.

"ІТТ знаходиться у підпорядкуванні МВС – там простіше тиснути, схиляти до підписання угод зі слідством", - розповів адвокат кількох колишніх податківців Сергій Войченко.

Адвокат Ігор Черезов вважає, що Анатолій Матіос, який оголосив про "явках з повинною" кількох податківців, насправді "піариться", не маючи підстав, щоб залучити їх до відповідальності колишніх податківців.

"Угода зі слідством – також шоу: якщо немає підстав для того, щоб по-справжньому залучити людей до відповідальності, їм починають нав'язувати угоди. Давайте, мовляв, по-швидкому закінчимо, відпустимо людей по домівках, чого їм сидіти?", - вважає адвокат.

Як вважає політичний експерт Микола Спірідонов, Анатолій Матіос у даній справі є ще й особисті мотиви. "Піар-агентство" генпрокурора та Матіоса працює проти Олександра Клименка. Справі щодо екс-голови відомства вже понад три роки, і особливих результатів не було ні у кого з колишніх і нинішніх керівників ГПУ – їх заяви непереконливі в принципі, тому вирішили загострити дискурс", - говорить Спірідонов.

"Колишніх керівників податкової затримали за звинуваченням в організації схеми з виведення бюджетних коштів, але зараз діють схеми "крутіше" - боротьба ГПУ йде не проти схем, а за те, щоб їх очолити, привести туди своїх людей", - поділився спостереженнями політолог Олексій Якубін.

Експерти відзначають, що ні військовий, ні "звичайна" прокуратури не ведуть боротьбу з тим самим явищем, через яке під арештом опинилися колишні податківці. Мова про мінімізації сплати податку на додану вартість та створення майданчиків за переведення в готівку коштів. Це схеми, що дозволяють зменшити податкові зобов'язання підприємств та вивести "додаткову вартість", що компенсується державою, "у кеш".

"Коли Клименко тільки прийшов на посаду, мобілізація ПДВ різко збільшилася, і раніше існуючі схеми виявилися зруйновані. А як тільки прийшли "реформатори", вони відродили, а дані – засекретили", - вважає екс-начальник ГУ Міндоходів в Сумській області, доктор політичних наук Олександр Семченко.

Рота українських військвих діятиме в складі багатонаціонального батальйону
0
11:21 25.04.18
Загиблий був фігурантом гучного скандалу
0
11:07 25.04.18
Спочатку це здається зручним. Поки гроші не зникають
0
10:25 25.04.18
Три вихідних дня пройдуть в хорошому погодний настрої. Нарешті
0
09:41 25.04.18
Прокурор планує почати вивчення речових доказів і експертиз
0
09:34 25.04.18
Найдоступніший електромобіль на українському ринку - "Rover Quick 2000"
0
09:16 25.04.18
"Контрабандний холодильник можна вибрати поки стоїш в черзі за паспортом"
0
08:56 25.04.18
Окупанти використовували заборонену артилерію
0
08:50 25.04.18
Звичайна питна вода відправила десятки дітей до лікарні
0
08:35 25.04.18
Обвинувачений Геннадій Дронов відмовився надати свідчення
0
08:25 25.04.18
Українцям слід приготуватись до потепління
0
07:56 25.04.18