СБУ заявляє, що попередила терористичний акт в Харкові біля пам'ятника воїнам УПА, замовлений спецслужбами РФ.

Цю інформацію повідомили на сайті спецслужби, уточнивши, що операція була проведена співробітниками контррозвідки СБУ під процесуальним керівництвом прокуратури.

Крім того, оперативники задокументували, що для здійснення низки терористичних актів на території регіону, російські куратори планували використати учасників так званої військово-політичної групи "Харківський рух опору".

Відомо, що члени групи з 2014 року спеціалізуються на підриві національних пам'яток, офісів українських патріотичних організацій і особистих транспортних засобів осіб, які входять до їх складу. Також вони проводять розвідувальну діяльність і поширюють серед мешканців Харкова матеріали антиукраїнського, сепаратистського і екстремістського змісту.

За даними контррозвідників СБУ, спецслужби Росії в квітні 2018 року відновили фінансування діяльності ВПГ "ХДС" для проведення на території Харкова терористичної діяльності.

"Одна з учасниць групи отримала від російських кураторів завдання підірвати пам'ятник воїнам УПА з допомогою саморобного вибухового пристрою. Співробітники СБУ затримали зловмисницю згідно ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України при закладенні вибухівки під пам'ятний знак", - повідомили у спецслужбі.

Також правозахисникам вдалося вилучити символіку терористичних організацій "Д/ЛНР". Затримана буде відповідати за скоєне згідно із законом України.

Наразі тривають слідчо-оперативні дії, спрямовані на виявлення інших осіб, причетних до організації та вчинення зазначеного злочину.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", фотографію колишнього ватажка "ДНР" Бабая (Олександра Можаєва) іспользовало одне з донбаських видань підконтрольне путінським терористам. Відомо, що фото пустили у справу для ілюстрації матеріалу про "наступ ЗСУ".

На знімку він одягнений в українську військову форму. На рукаві - прапор України. Дику помилку донбаських ЗМІ показав у Twitter блогер під ніком "Ukr_Che".