В Україні на останню суботу серпня припадає День авіаціїспільне свято військових та цивільних авіаторів та працівників авіаційної промисловості і транспорту.

День авіації України: історія свята

Дата встановлена згідно з Указом Президента від 16 серпня 1993 року. Крім цього дня в Україні, у першу неділю серпня, відзначається День Повітряних Сил Збройних Сил України.

Історія світової авіації тісно пов’язана з українською землею. Тут творили конструктор одного з перших літаків, що піднявся у повітря, Олександр Можайський, засновник теорії ракетобудування Микола Кибальчич, творець бойових ракет Олександр Засядько.

Популярні новини зараз
Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно
Показати ще

Імена киян Ігоря Сікорського та Дмитра Григоровича стали всесвітньо відомими завдяки збудованим літальними апаратами. Безстрашні українські льотчики-аси Костянтин Арцеулов і Володимир Дибовський зуміли "приборкати" страх перших авіаторів.

Україна може цілком заслужено пишатися підприємством серійного обслуговування "Антонов". Тут відбувається повний цикл створення літаків: наукові дослідження, виробництво та подальше обслуговування.

Саме на цьому підприємстві був розроблений і зібраний найбільший в світі літак зі надвеликої вантажопідйомністю - наша гордість Ан-225 "Мрія".

Конструкторське бюро Олега Антонова

Олег Антонов – радянський авіаконструктор, який зробив невичерпний внесок у розвиток світового авіабудування та українського зокрема. У 1952 р. він разом зі своїм конструкторським бюро переїздить до Києва, де починає виконувати поставлене завдання влади, а саме – будівництво військово-транспортного літака з двома турбогвинтовими двигунами.

Згодом він починає розробку та створення літаків Ан-10 і Ан-12 та пасажирських Ан-14, Ан-24 і Ан-28. У 1982 році злетів в небо ще один літак-велетень Олега Антонова – Ан-124 Руслан, який тривалий час вважався найбільшим літаком світу.

Однак літаку Ан-124 довелося посупитися званням найбільшого сталевого птаха світу, адже у 1989 р. світ приголомшило нове інженерне диво від конструкторського бюро Антонова – Ан-225 Мрія – найбільший та найпотужніший літак у світі сьогодні.

Дивіться: День авіації в Україні

Нагадаємо, у США розбився легкомоторний літак.

Як повідомляв Знай.ua, у мережі показали найкращі зразки української авіації.

Також Знай.ua писав, Державний концерн "Антонов" оприлюднив вражаючі кадри нового українського літака Ан-77.