Український парламент з другої спроби прийняв законопроект №6027-д "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо відновлення кредитування".

Відомо, що новий закон допоможе спростити доступ громадян кредитами. Про це повідомляють українські ЗМІ.

За відповідне рішення на засіданні у вівторок, 3 липня, проголосували 239 народних депутатів, свідчить офіційний сайт парламенту.

Головне завдання нового закону – активне використання кредитування як фінансового інструменту і зниження вартості кредитних ресурсів.

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

З пояснювальної записки стало відомо, що законодавча ініціатива повинна зменшити фінансове навантаження на позичальників, що буде сприяти відновленню економіки та активізації кредитування фізичних осіб, в першу чергу для поліпшення житлових умов, а також повинна усунути схеми незаконного виведення майна з-під обтяження кредитора.

Крім того, документ покликаний зменшити витрати боржників і кредиторів під час врегулювання боргу за рахунок вдосконалення позасудових інструментів, врегулювати прогалини щодо погашення кредитів в разі визнання спадщини від померлих, а також узгодити норми закону "Про банки і банківську діяльність".

Серед позитивних моментів законопроекту №6027-д експерти відзначають спрощення процедури позасудового врегулювання в частині переходу права власності на заставне майно і заборону виведення об'єкта з-під іпотеки шляхом проведення боржником реконструкції або через проведення самовільного будівництва.

Кредитори також отримають доступ до Державного реєстру актів цивільного стану, щоб більш детально вивчати здатність клієнта обслуговувати борг.

Серед негативних моментів документа аналітики вказують посилення відповідальності поручителів, звуження норми про зобов'язання спадкоємця звернутися за свідоцтвом про право на спадщину, а також той факт, що розмір процентної ставки за кредитом залишиться практично без змін.

Як повідомляв портал "Знай.uа" серед усіх держав світу Україна – одна з перших за кількістю неповернень кредитних боргів. Мова йде як про фізичних, так і юридичних осіб. Проблема в тому, що у нас досі законодавчо не врегулюють судове стягнення грошових коштів, виправити ситуацію буде складно.