На одному з популярних українських пляжів на Азовському морі виявили радіоактивний пісок. Узбережжя в смт Піщаний (передмістя Маріуполя, Донецька область) тепер небезпечний для відпочивальників, а місцеву владу просять негайно щось робити.

Про це повідомляє портал "0629".

У лабораторії електромагнітних полів та інших фізичних факторів, при нормі 0,26 мкЗв/год тут потужність дози гамма-випромінювання на поверхні піску складає від 0,44 до 2,33 мкЗв/год.

"Площа ділянки, де виявлені торійвмісні піски, - від 2300 до 2500 кв. м. На інших ділянках міських пляжів рівень гамма-випромінювання становить 0,13 мкЗв/год", - пише джерело.

Популярні новини зараз
Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків
Показати ще

Лабораторний центр запропонував міській раді провести боронування або засипати забруднену ділянку чистим піском.

"Це природне явище, і воно залежить як від штормової погоди, так і від напрямку вітру. Цим пояснюється те, що в різні роки ділянки з "чорними" пісками виявляються на береговій лінії уздовж вулиці Велика Морська", - зазначають спеціалісти.

Смерть українця на курорті

4 червня, 65-річний український турист Василь Вовчук на Кіпрі помер при нез'ясованих обставинах. Відомо, що він помер після того, як скупався в морі.

Чоловік втратив свідомість, коли виходив з моря на пляжі Пантаху (курорт Айя-Напа на південно-східній частині острова). Точна причина смерті на даний момент не повідомляється.

Дивіться: які пляжі в Україні небезпечні

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", очі кожної людини потребують захисту від сонця, а ультрафіолетове випромінювання часто викликає сонячний опік рогівки, ураження сітківки, аномальне потовщення слизової оболонки ока, розвиток катаракти і раку. Згідно висновків медиків, берегти очі від ультрафіолетового випромінювання необхідно не тільки влітку, а й протягом усього року. Щоб уникнути у майбутньому проблем із зором, важливо не забувати носити на вулиці сонцезахисні окуляри, надаючи перевагу тим моделям, які мають достатній показник УФ-захисту.