Кабінет міністрів України планує до кінця року підвищити мінімальну зарплату, тим самим збільшивши заробітки працівникам медичної сфери, освіти та культури. Про це в ефірі українського телеканалу заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

Він зазначив, що на цю реформу українського уряду знадобиться близько 30 мільярдів гривень, однак ця сума зменшується з кожним місяцем підготовки проекту.

"Переконаний, що в цьому році у нас є всі шанси зробити мінімальну заробітну плату на рівні 4200 гривень. Є позитивна динаміка надходжень до державного бюджету України. Це дає підставу говорити, що в цьому році це реально. Сума необхідних для проведення реформи коштів буде залежати від того, коли вона буде впроваджена. На 1 липня необхідно 30 млрд грн. Чим пізніше, тим менше ресурсу необхідно", - сказав Розенко.

Віце-прем'єр підкреслив, що основною метою зростання мінімалки повинно стати збільшення заробітків українців.

"Головне, щоб підвищилися разом з тим зарплати у всіх секторах економіки, в тому числі для вчителів, лікарів, працівників культури. Переконаний, що ми це зробимо", - додав міністр.

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що держбюджет зможе витримати мінімальну заробітну плату в 3 723 гривені, тому підвищення її до 4 100 гривень поки що нездійсненно. А міністр соцполітики Андрій Рева заявляв, що заплановане урядом зростання мінімальної зарплати призведе до загального збільшення пенсій в Україні.

Глава Мінфіну Оксана Маркарова уточнювала, що в Україні можливо буде переглянути розмір мінімальної зарплати з метою її підвищення лише у разі перевиконання державного бюджету за доходами в 2018 році.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що у Кабміні придумали, як не пустити українців на заробітки. Міністр соціальної політики Андрій Рева вважає, що заробітна плата в 15 тисяч гривень зможе утримати українців від масової трудової міграції за кордон.