За інформацією Держпродспоживслужби в ході перевірок на ринку харчових продуктів тваринного походження в минулому році до реалізації не було допущено 30,718 тис. тонн небезпечної продукції.

Про це повідомляє "Сьогодні".

До слова, за порушення законодавства в галузі ветеринарної медицини і безпеки продуктів харчування штрафи на загальну суму 60,657 тис. грн. отримали 612 осіб.

Що стосується різних захворювань, то в 2017 році в Україні було зареєстровано 1300 випадків сказу у тварин, а динаміка в цій сфері залишається негативною. У Госпотребслужбе відзначають, що погіршення ситуації сталося через недостатню кількість грошей, що виділяються на профілактику і боротьбу з цим захворюванням. У минулому році імунізація тварин проводилася тільки за кошти ЄС і тільки в західних областях країни. Загалом, в минулому році від сказу прищепили 5,521 млн домашніх тварин.

Варто відзначити, що найгірше ситуація в Луганській і Донецькій областях, де вакцинація тварин не проводиться.

Зате позитивна динаміка спостерігається з африканською чумою свиней. Так, якщо в 2016 році було зафіксовано 84 випадки АЧС в приватному секторі, то в 2017 р спостерігалося 78 випадків захворювання. А ось в дикій природі цей показник вище в 4-5 разів, ніж в минулі роки - 31 випадок захворювання. Також з початку 2017 року в країні зафіксували 5 випадків пташиного грипу.

Популярні новини зараз
Перевіряйте банківську картку: українцям додатково виплатять по 4000 гривень Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів
Показати ще

Варто відзначити, що раніше американські дослідники наблизилися до перемоги над онкологічними захворюваннями.

Вчені з Університету штату Мічиган вивчають вірусоподібні частки Qβ, які сприяють активації імунної системи для боротьби з раком.

Ці частинки є бактеріофагами – вірусами вражаючими кишкову паличку Escherichia coli. Вчені мають намір скомбінувати інфекційні частинки з асоційованими з пухлиною вуглеводними антигенами (TACA).

TACA – продукт порушеного в ракових тканинах процесу глікозилювання. Під час цього процесу залишки цукрів починають приєднуватися до білків або ліпідів. Пухлинні вуглеводні антигени теж беруть участь в утворенні метастаз – вторинних вогнищ злоякісного новоутворення.

Завдяки комбінації Qβ і TACA імунні клітини (Т-лімфоцити) вчаться визначати вуглеводні антигени на поверхні ракових клітин. Після цього вони можуть знищити пошкоджені клітини.

Вчені говорять, що випробують вакцину на собаках, які страждають остеосаркомою – типом пухлин кісток, яка часто зустрічається у людей.

За словами дослідників, вакцина не тільки загальмує зростання пухлин, але й запобігатиме утворенню метастаз.Разом з тим вчені зі Стенфордського університету ще раніше заявили про розробку унікальної вакцини.

За твердженням медичних експертів, які розробили передову вакцину від усіх відомих людству видів раку, досить лише однієї ін'єкції препарату для того, щоб імунні сили організму почали атакувати всі наявні в ньому пухлини.

Група вчених, що представляють Стенфордський університет, почали клінічні випробування вакцини, що дозволяє побороти рак. Фахівці запевнили, що лише однієї ін'єкції досить для виклику захисної реакції організму, який почне атакувати всі наявні злоякісні утворення.

15 селян опинилися у лікарні через корів, у яких виявили сказ.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що небезпечний вірус продовжує косити українців.