Вчені знайшли спосіб, як швидко та ефективно лікувати застуду.

Про результати досліджень доповіли у виданні Nature Chemistry.

Британські дослідники синтезували клас речовин, які в майбутньому нарешті зможуть вилікувати застуду. Речовини, що пригнічують процес модифікації структурних білків риновірусів - збудників респіраторних захворювань - на заваді формуванню нових вірусних частинок, завдяки чому віруси не змогли розмножуватися і інфікувати клітини.

Ті неприємні відчуття, коли ми починаємо хворіти: біль в горлі, нежить і т.д викликають так звані риновіруси сімейства пікорнавірусів.

Популярні новини зараз
Комунальники встановлюють нові тарифи з 1 травня: кому приготуватися до подорожчання Кожному пенсіонеру підвищать індивідуально: у кого зміняться виплати Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів
Показати ще

Крім неприємного нежитю ці віруси здатні викликати і різні ускладнення.

Традиційно при застуді рекомендують ряд засобів, які, однак, тільки полегшують симптоми, але неефективні в боротьбі з риновіруси.

Дослідники з Імперського коледжу Лондона під керівництвом Роберто Соларі (Roberto Solari) і Едварда Тейта (Edward Tate) розробили новий клас препаратів, в дуже низьких концентраціях пригнічують збірку вірусних частинок. На клітинних культурах вчені показали, що речовина, яка представляє собою інгібітор посттрансляційної модифікації вірусного структурного білка VP0, блокує здатність вірусу до розмноження і інфікування клітин, і при цьому нетоксичний для самих клітин.

Представникам сімейства вірусів, в тому числі і вірусам застуди, після попадання в еукаріотичну клітку для складання нових вірусних частинок необхідно належним чином підготувати новосинтезовані білки структурної оболонки. Частиною цього процесу є приєднання залишку миристиновой кислоти до кінця структурного білка VP0. Ця реакція називається N-мірістиліруванням. За приєднання залишку цієї жирної кислоти до білків відповідають клітинні ферменти під назвою N-мірістілтрансферази (NMT). У людини є два таких ферменту (NMT1 і NMT2).

За словами авторів роботи, інгібітори мірістилірування, зокрема, IMP-1088, можуть стати основою ефективних препаратів проти риновірусні інфекцій (застуди), а також інших інфекцій, викликаних пікорнавіруси. При цьому ймовірність виникнення стійкості до них вкрай мала, так як речовина діє на клітинні білки, а не на вірусні. Проте, інгібування за допомогою IMP-1088 виявилося оборотним, тому ліки на його основі ймовірно буде працювати найкраще на самому початку інфекції. Для цього в клініку необхідно ввести діагностичні методи, що дозволяють швидко розпізнати риновирус.

Дивіться: як позбутися застуди за одни день

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", вчені назвали, що категорично не можна робити перед сном.