Вже протягом кількох років місцеві жителі борються зі звалищем сміття у Київській області. Це сміттєсховище заражає все навколо. Крім очевидного нанесення шкоди природі, проблема може вже стати помітною цього літа - в небезпеці опиняться ті, хто буде брати воду з Дніпра чи купатися в головній водній артерії України.

Цю інформацію розповіла координатор Програми щодо прісноводних ресурсів України Ольга Денищик в ефірі ObozTV.

"Ситуація дійсно дуже серйозна, і вона ускладнюється тим, що дуже складно передбачити, яке саме сміття знаходиться на це сміттєзвалище. В Україні, як правило, туди скидають не лише побутові відходи, а й небезпечні предмети, наприклад, лампи, ртутновмісні речі і так далі. Тобто те, що там знаходиться, непередбачувано, а особливо той фільтрат, який випливає з цього смітника", - заявила еколог.

Як говорить Денищик, рівень небезпеки, яка загрожує людям визначити поки що важко. Все буде залежати від того, що знаходиться у фільтраті, у якій кількості і як довго він буде витікати.

"Те, що екосистема постраждає, - сумнівів немає: це матиме вплив і на риб, і на амфібій, і на рослини. Потрібно ретельно дослідити проблему і зрозуміти. Головний акцент потрібно зробити на здоров'ї і безпеці людей. Ситуація, зрозуміло, критична, і зараз потрібно зробити все, щоб цей фільтрат не потрапив у річки і Дніпро, тому що від цього безпосередньо залежить здоров'я людей, так як влітку там будуть купатися і пити воду", - наголосила вона.

Популярні новини зараз
Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Денщик також розповіла про те, що кожне звалище так чи інакше впливає на екологію. Причому, за її словами, це проблема не тільки України, але і всього світу, так як технології, які контролюють витік відходів, досить мало.

"І вони не завжди дотримуються до кінця: можуть, наприклад, заощадити на плівці. Якісне сміттєзвалище – досить дороге задоволення, яке може собі дозволити навіть не кожна країна. Як це можна вирішити? В першу чергу, потрібна пресортировка. По-друге, потрібно, щоб люди розуміли, що є небезпечні відходи (батарейки, люмінесцентні лампи), і для їх утилізації є спеціальні місця", - підсумувала еколог.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", не так давно водолаз з Британії зняв шокуюче відео, поки плавав у морі пластикового сміття біля берегів індонезійського туристичного курорту на Балі.