Українцям представили нові підручники для першачків, які затвердило Міністерство освіти. Їхні макети кожен може подивитися в інтернеті.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Усі підручники, що друкуватимуться для 1-го класу, написані вже на базі нового Державного стандарту і враховують компетентнісний підхід. Цього року на конкурс з відбору україномовних букварів подалося 19 проектів, з яких 18 пройшли експертну оцінку і вже запропоновані на вибір школам. Два з них  - це букварі, матеріали з яких проходили протягом року апробацію в 100 пілотних школах всієї України", - повідомляють представники Міносвіти.

Крім букварів плануються до друку також підручники з математики, іноземних мов, курсів "Я досліджую світ" та "Мистецтво", а також підручники з української мови та букварі мовами національних громад. Переглянути їхні макети можна тут. Всього МОН збирається надрукувати більше 4 мільйонів підручників на загальну суму майже 198 770 тис. грн.

До 23 травня школи мають визначитися з потрібною кількістю нових підручників та подати відповідні заявки.

Держава покриє витрати того видавництва, яке отримає понад 40 тисяч заявок.

Нові умови вступу дитини до першого класу

Міністерства освіти опублікувало фінальний документ на своєму сайті, і він набуде чинності вже 8 травня про зарахування учнів до першого класу. У цьому документі зазначено, що для зарахування дитини в перший клас один з батьків повинен подати заявку до навчального закладу не пізніше 31 травня, або вже після 15 червня. Також батьки можуть подавати аналогічні заявки в інші освітні установи.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", батькам нагадали, що відправляючи дитину в школу, не забувайте цікавитися, що саме там відбувається. Іноді педагоги дають для читання такі книги, які нічому, крім жорстокості, не навчать.