В Україні з'явилася нова схема шахрайства з автомобілями на єврономерах - їх почали відбирати справжні господарі: власники литовських фірм або іноземці.

Цю інформацію повідомив автоблогер Микола Бабіков, передає OBOZREVATEL.

"Все відбувається у кращих традиціях серіалу "Бригада". Приходять, відбирають і ви знову без авто", - зазначив він.

За словами автоблогера, схема працює так - технічний паспорт автомобіля вписують на якогось співвласника - іноземця або зарубіжну приватну компанію.

"Коли люди беруть авто на єврономерах, то на це не звертають уваги, або навіть просять вписати себе в техпаспорт. Але це не має ніякого значення. Там вже є власник - фізична особа або закордонна приватна компанія, у якій ви ніби як орендували автомобіль. Потім ці люди з'являються у вас, зривають номери і заявляють, що автомобіль їхній. Власник фірми каже, мовляв, ви взяли авто в оренду, а тепер я його забираю, все - час вийшов", - підкреслив Бабіков.

Популярні новини зараз
Monobank "заморожує" особисті кошти українців: хто може залишитися без копійки Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків
Показати ще

Блогер каже, що подібні випадки вже траплялися в Одесі і Харкові. Так як формально шахраї праві, зробити нічого не можна.

"Єдиний порятунок - організовуватися в групи і викликати допомогу в разі чого", - заявив Бабіков.

Він переконаний, що господарі литовських фірм просто домовляються і вибивають гроші. Потенційними жертвами стають ті українці, які купую евробляхи вже тут, в Україні.

За словами автоюриста Вадима Володарського, проблема полягає в іншому. Як відомо, якщо винні водії таких автомобілів залишають місце ДТП, знайти того, хто відшкодує збитки, нереально. Якщо ж сам водій іномарки в аварії не винен, домогтися отримання грошей на ремонт буде дуже складно.

"Страхові компанії просто відмовляються виплачувати збиток без довіреності справжніх власників. А де його взяти? Вирішити проблему можна тільки через суд, а це займе дуже багато часу", - резюмував Володарський.

Нагадаємо, що в понеділок, 6 серпня, стало відомо, що на даний момент на державному кордоні з Польщею дуже сповільнений рух транспортних засобів через пункт пропуску (ПП) "Шегині" у Львівській області.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", на Філіппінах масово знищують автомобілі в зв'язку з тим, що вони нелегально імпортовані.

Також портал "Знай.иа" повідомляв про те, що в Україні восени народні депутати розглянуть законопроекти про розмитнення автомобілів, які ввозяться на європейській реєстрації.