Осінь в самому розпалі і підвищення цін на популярні продукти, на жаль, також. За даними Держстату, в середньому за останні місяці ціни підскочили на 20-25%, а на деякі окремі - взагалі на 50%.

Як пише "Сегодня", до нового року українцям доведеться добряче затягнути паски, адже цінники неприємно здивують перед святами.

Якщо розглянути окремо по продуктах, то здорочжання торкнулось переважно м'яса, молочних продуктів та яєць, які підскочили в ціні вдвічі.

А от ціни на деякі види круп та цукор навпаки "схудли". Крім того приємно здивувала вартість "борщового набору", він став дешевшим майже вдвічі через падіння цін на сезонні овочі.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам нарахують по 940 гривень надбавки: пощастить, як завжди, не всім Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили" Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень
Показати ще

За кількістю позицій найдорожчих продуктів лідирує Донецька область, де найвищі ціни на картоплю, овочі, борошно, гречану крупу. Найдорожче м'ясо і ковбаса - в Чернівецькій області, що займає одне з останніх місць за рівнем зарплат.

Найбільший набір дешевих продуктів - на Хмельниччині, це яйця, картопля, цукор, хоча ціни на ці продукти там найнижче на 30-50 коп./кг у порівнянні з іншими областями. Київ може похвалитися найбільшою дешевою гречкою - всього по 18,17 грн/кг (-5,97 грн/кг або на 33%). До речі, рік тому в столиці кіло гречки коштувало 38 (!) грн/кг, це був рекорд.

За словами експертів, надалі відбуватиметься хоч і не значне, проте здорожчання продуктів. Це викликано сезонними факторами, коли, наприклад зменшуються надої молока, а м'ясна продукція дорожчає через здорожчання кормів для тварин.


Дивіться, як економити на продуктах без шкоди для здоров'я

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", Україна зайняла лідируючу позицію серед європейських країн по зростанню цін на продукти харчування. Рівень інфляції тут досяг рівня 16,4%, у той час як у Європі - 2,5%.