Виявляється, нанести собі шкоду за допомогою сильного скорочення лицьових м'язів, тобто навіть при чханні або висякуванні, все ж можна. При чому зі страшними наслідками. Але лякатися не варто усім. Ризик отримати важку травму при чиху значно вище у тих, хто не байдужий до такої згубної звички, як куріння.

Тягар доказу взяла на себе 36-річна мешканка Лондона, яка страждає від закладеності носа. Вона звернулася в клініку з гострим почуттям болю в області очниці.

36-річна прибиральниця застудилася, і в спробі прочистити ніс доклала дуже велике зусилля. Після того, як її ліве око почало боліти, опухнуло і перестало бачити, жінка звернулася до лікарів.

Коли медики зробили знімок, спершу було подумали, що хтось з розмаху вдарив жінку в обличчя, але за непрямими ознаками здогадалися, що вона сама завдала собі травму. Просто висякавшись.

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Київ під загрозою віялових відключень світла: ситуація "контрольована", але не дуже Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити Валютний ринок чекають важливі зміни: як можна буде здати чи купити долари
Показати ще

Після невдалої гігієнічної процедури, жінка навіть почала втрачати зір, у неї потекла кров, вона відчула біль у голові і лівій руці. Дослідження показали, що у неї зламаний череп в районі очниці (lamina papyracea) — травма рідкісна навіть для боксерів.

Після нескладних процедур, зняли запалення, здоров'я пацієнтки прийшло в норму. Хоча від іншої своєї норми — викурювати по 20 сигарет в день — вона пообіцяла негайно позбутися. Можливо, ця сумна історія вплине на завзятих курців і хтось також перегляне свій спосіб життя.

Раніше, мериканским вченим вдалося довести ефективність фінансової винагороди в боротьбі з такою згубною звичкою, як куріння.

Зокрема, було проведено відповідне дослідження, в якому взяли участь близько шести тисяч осіб, повідомляє журнал New England Journal of Medicine.

Деяким учасникам, тим, хто зможе утриматися від куріння протягом шести місяців, пообіцяли виплатити по 600 доларів.

Число тих, що кинули палити "традиційними" способами становило від 0,5 до одного відсотка, в той час як учасники справилися з завданням в кілька разів краще. На думку дослідників, це говорить про неефективність поширених способів позбавлення від нікотинової залежності.

Дослідники припускають, що подібний метод може стати в нагоді компаніям, що допомагає співробітникам позбавлятися від шкідливих звичок. Зазначається, що фінансова винагорода може стати, як не дивно, найбільш дешевим і ефективним способом.

Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені з США провели масштабне дослідження, в ході якого з'ясували ще один негативний наслідок паління. Американські ортопеди розповіли, що люди, які палять, можуть страждати через відсутність відновлення кісткових тканин після переломів.