Носимі датчики використовуються в різних сферах. І в медицині, і в анімації, і в комп'ютерних іграх. Мінусом датчиків є те, що вони мають природну межу зменшення розмірів, уразливі для електромагнітних перешкод і втрачають заряд. Альтернативою датчиків можуть стати оптичні волокна, повідомляє Science Daily.

Оптичні волокна довгий час використовувалися для вимірювання напруги на мостах і в будівлях: при невеликому розтягуванні або згинанні світло, що проходить через волокно, спотворюється, так що це можна зафіксувати. Однак для зняття даних про тілі людини оптичні волокна не підходять: виготовлені з пластика або скла, вони занадто жорсткі і погано згинаються.

Нова технологія передбачає виготовлення волокон з підфарбованого рідкого силікону. Такі волокна виходять досить тонкими, а також стійкими до згинів і розтягувань. При тестуванні волокно зберегло свої пропускні здатності навіть після 500 розтягнень. Заломлення світла через барвник при згинах дозволяє досить точно зафіксувати ті чи інші зміни положення тіла.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про ультразвукове керування гаджетами

Популярні новини зараз
Хто з українців залишиться без пільг у 2024 році За безкоштовні поїздки в автобусах тепер доведеться платити "Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає
Показати ще