Основною складністю з якою стикаються ТЕЦ у всьому світі – це парникові гази, які викидаються в атмосферу внаслідок роботи станцій. У ряді країн для скорочення викидів застосовуються спеціальні вуглецеві пастки. Але краще взагалі не робити викидів, ніж потім їх ловити. Як повідомляє портал Навколо Світу, в США вдалося реалізувати пілотний проект такої станції. Нова технологія дозволяє спалювати газ у чистому кисні, а на виході отримувати пару й двоокис вуглецю.

Причому, камера вже заповнена надкритичним двоокисом вуглецю під високим тиском і температурою. Камера згоряння виробляє вуглекислий газ і певну кількість водяної пари. Потім цю високотемпературну суміш під високим тиском спрямовують у газову турбіну, де енергія тиску обертає вал і виробляє електрику. Охолоджена газова суміш виходить з турбіни, де розділяється на частини. Необхідна кількість діоксиду вуглецю стискається до надкритичного стану і повертається в камеру для підтримки необхідної циркуляції газу в системі. Решта потоку діоксиду вуглецю може бути похована під землею, а чиста вода скидається.

Будівництво пілотного проекту Net Power вже завершено, електростанцію підключать до мережі в 2018 році. Вона вироблятиме 50 МВт енергії — цього достатньо, щоб забезпечити електрикою 40 000 будинків. Компанія збирається продавати ліцензії на використання своєї технології, щоб не будувати нові промислові об'єкти самостійно. Незважаючи на популярність поновлюваних джерел, Net Power вважає, що з масовим переходом на електричні автомобілі попит на електрику зросте, як ніколи.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про боротьбу України за чисте повітря

Популярні новини зараз
"Всі будуть начальниками": адвокат розповів, як в Україні змінили правила вручення повісток Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо Дешевше, ніж чашка кави: Vodafone запустив пільговий тариф, але не все так радісно Зобов'язали передати списки: ТЦК посилює "полювання" на ухилянтів
Показати ще