Масштабний скандал навколо витоку даних із 50 млн сторінок користувачів Facebook призвів до того, що в Мережі почалася кампанія за видалення акаунтів із цієї соцмережі. Про це повідомляють ЗМІ.

Повідомленням із закликом "Пора #deletefacebook" (видалити Facebook) розмістив у своєму Twitter-профілі Брайан Ектона, співзасновник WhatsApp, служби обміну повідомленнями, яку Facebook у 2014 році купив за 22 мільярди доларів.

Видання Financial Times пише про декілька порад тим, хто хоче краще контролювати свої дані у соцмережі або ж зовсім видалити свій аккаунт. Автори статті рекомендують зайти в пункт "Програми" меню "Налаштування" та видалити ті з додатків, які здаються "сумнівними".

У статті були включені посилання на видалення Facebook і пояснена різниця між видаленням і деактивацією облікового запису. Так, у першому випадку всі дані про користувача і весь його профіль видаляються з серверів соцмережі, а в другому тільки ховаються фотографії та коментарі, тоді як профіль користувача і дані про нього залишаються на серверах на випадок, якщо він передумає.

Приватна компанія з аналізу даних Cambridge Analytica (CA) отримала дані приблизно 50 мільйонів користувачів соціальної мережі. Це стало можливим завдяки програмі thisismydigitallife, яку в 2014 році створив Олександр Коган, професор Кембріджського університету Великобританії.

Популярні новини зараз
Головне за 24 квітня: бунт українців у Польщі, трагедія Каті Репяхової, важливий день та різке підвищення цін Нові тарифи на воду для трьох категорій споживачів: як зміняться платіжки Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Додаток пропонував сотням тисяч юзерів за гроші пройти психологічний тест. Крім результатів тестування, користувачі також дозволяли обробляти дані про своїх друзів із соцмережі. Так було зібрано відомості з близько 50 мільйонів профілів.

Цю інформацію у Когана і викупила Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією Дональда Трампа під час виборів у 2016 році.

Нагадаємо, вчений-психолог Олександр Коган, який створив додаток, через який було вкрадено дані мільйонів користувачів Facebook, консультував групу вчених Санкт-Петербурзького державного університету.

ЗМІ з посиланням на викладача кафедри психології університету Яніну Льодову відзначили, що Коган працював із російськими фахівцями над дослідженням "токсичних" сторін особистості: наскільки психопатія, нарцисизм і макіавеллізм - особистісні риси, які в психології об'єднано в так звану "темну тріаду" - пов'язані з образливою поведінкою в Інтернеті.

Дивіться сюжет про технології

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", в YouTube з'явився небезпечний вірус.