Як повідомляє шведське видання "Aftonbladet", шістнадцятирічну школярку Грету Тунберг номінували на Нобелівську премію миру за внесок у боротьбу за порятунок екології. Дівчинка стала ідеологом і символом серії протестів "П'ятниць за майбутнє", які вона проводила біля будівлі парламенту в Стокгольмі.

Кандидатуру Грети на Нобелівську премію висунули шведські депутати Йенс Хольм і Хокан Свеннелінг з Лівої партії, їх також підтримали депутати норвезького стортингу Фредді Андре Овстегорд, Мона Фагерос і Ларс Халтбреккен з опозиційної Соціалістичної лівої партії. Сама дівчинка, дізнавшись про своє висунення, сказала, що це почесна і приємна номінація.

Нагадаємо, що в грудні 2018 року Грета Тунберг стала учасницею конференцію ООН з питань клімату. Крім того, її запрошували виступати на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. У цьому році на здобуття премії миру висунули не менше трьохсот кандидатів, серед них також було зазначено президента США Дональда Трампа.

View this post on Instagram

#jagstannarpåmarken #klimat

A post shared by Greta Thunberg (@gretathunberg) on

Раніше ми писали, що президент США Дональд Трамп заявил, що його номінували на Нобелівську премію миру.

Про це повідомляє Associated Press.

Зокрема, Трамп зазначив, що отримав відповідне послання від прем'єр-міністра Японії Синдзе Абе за свій внесок у врегулювання ситуації на Корейському півострові.

Разом з тим варто зазначити, що президент США Дональд Трамп закликав НАТО продовжити збільшення витрат на оборону і підтвердив свою відданість Альянсу.

Нагадаємо, норвезький нобелівський комітет назвав в Осло лауреата Нобелівської премії миру за 2018 рік. 

Як повідомляв портал "Знай.uа" вченої Жерара Муру, який став лауреатом Нобелівської премії з фізики в 2018 році. Люди обурилися кліпом 2013 року, в якому танцюють лаборантки.

 "Знай.uа" писав, найбільший у світі нейроморфний суперкомп'ютер, розроблений за принципом пристрою людського мозку і оснащений процесором з одним мільйоном ядер, включений.