25 березня 2014 року 18-річна американка Кеті Стабблфилд хотіла вкоротити собі віку через нещасливе кохання, вистріливши собі в голову, однак спроба не вдалася. Американка не пошкодила життєво важливі органи і залишилася жива, але її обличчя було знівечене. National Geographic розповів про подальшу долю Кеті і виніс її фото на обкладинку вересневого номера.

Так лікарям довелося докласти титанічні зусилля і провести десятки операцій, щоб Кеті вижила. Хірурги відновили Стабблфилд кісткову і хрящову тканину, а от зір повернути не вдалося. Зовнішність дівчини, як і раніше, потребувала серйозних коригувань, і медики запропонували її батькам спробувати пересадку обличчя. Через два роки після трагедії стан Кеті стабілізувався, і вона зважилася на трансплантацію донорського обличчя. До речі, весь цей час американка приймала антидепресанти і відвідувала психотерапевта.

Кеті перенесла 22 операції. 4 травня 2017 року лікарі зробили їй повну пересадку обличчя. Донором стала 31-річна Адреа Шнайдер, яка померла від передозування наркотиків. Стабблфилд стала 40 людиною в світі, якій пересадили донорське особа. І наймолодшим реципієнтом в США.

До речі, органи Шнайдер були трансплантовані в цілому семи пацієнтам. Кеті отримала від Андреа нове чоло, повіки, очниці, ніс, рот, щоки, верхню щелепу і зуби. 11 хірургів 31 годину проводили операцію з пересадки. При цьому вони задіяли для неї 3D-друк і технології віртуальної реальності.

Марія Семеноу, хірург: "Це особливі пацієнти. Їм недоступне те, що всі ми сприймаємо як належне. Я дуже хочу, щоб в один прекрасний день у них з'явилася можливість нарешті вільно вийти з дому — назустріч іншим людям. Адже щоб зустрітися лицем до лиця з світом, вам потрібно особа".

Кеті вважає, що лікарі подарували їй другий шанс. Тепер її вже не відвідують думки про самогубство, і вона сподівається, що її приклад допоможе зрозуміти людям, що життя безцінне і прекрасне. Зараз дівчина проходить терапію, збирається поступати в коледж і планує стати консультантом, які працюють з потенційними самогубцями.

Тепер вона заново вчиться ходити і говорити, а також продовжує проходити терапію. Паралельно вона приймає імунодепресанти, щоб організм не відторгав нове обличчя, і сподівається побудувати нове життя. Свою професійну діяльність дівчина планує присвятити іншим вижив після спроб самогубства.

Нагадаємо, 22-річна Аманда Ахола з Фінляндії з дитинства мріяла бути схожою на ляльку Барбі. Але перетворила життя в нещастя.

Як повідомляв портал "Знай.uа", в Хмельницькій області повісилася 12-річна дівчинка, вихованка Кам'янець-Подільської школи-інтернату.

Також "Знай.uа" писав, 32-річної Дженніфер Эшвуд з Камборна, тіло піднесло справжній сюрприз.