У Співдружності націй розпочали таємні переговори щодо можливого наступника королеви Єлизавети ІІ на посту глави об'єднання.

Про це повідомляє BBC.

Зазначається, що це питання є надзвичайно чутливим. Адже роль глави Співдружності націй не є спадковою і не перейде автоматично після смерті королеви до її сина принца Чарльза.

А у випадку смерті монарха лідери країн-членів Співдружності повинні ухвалити рішення про призначення нового глави об'єднання. Наголошується, що Співдружність націй вже створила "групу високого рівня". Вона розгляне питання, пов'язані з управлінням об'єднанням. Свої напрацювання група представить у квітні на зустрічі глав країн-учасниць Співдружності в Лондоні.

Припускають, ця зустріч буде останньою, участь у якій візьме 91-річна королева. Як відомо, Єлизавета ІІ була оголошена главою Співдружності націй на коронації 1953 року, коли вона перейняла правління від свого батька короля Георга VI.

У той час як багато членів Співдружності вважають, що реальної альтернативи принцу Чарльзу немає. В минулому йшлося про те, щоб обрати церемоніального лідера для поліпшення демократичних повноважень організації.

Співдружність націй - це асоціація колишніх британських колоній, домініонів та протекторатів, заснована 1931 року. До неї належать 53 держави-члени із загальною кількістю населення у 2,4 млрд людей.

Внучка королеви Єлизавети ІІ виходить заміж.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що королева Великобританії побила черговий рекорд.