Астроном-любитель з Нижнього Тагілу відкрив на Марсі озеро киплячої води. Дослідник провів детальний аналіз супутникових знімків НАСА і вважає, що агенство не видає громадськості всієї правди.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

Притому, розміри озера досить значні. Діаметр водойми становить два кілометри, а знаходиться він на Південному полюсі планети, в найбільший метеоритний кратер.

"Вона блакитна за кольором, мабуть, постійно кипить і виділяє при цьому велику кількість пару", - автор відкриття, Валентин Дегтерев

Дегтерьов вказав і точні координати озера. Він вважає, що першим відкрив незвичайна зона на Марсі і вважає, що ця вода може серйозно допомогти майбутнім земним колоністам.

Варто відзначити, що раніше міжнародна група астрономів з Швейцарії, Франції і Німеччини вивчила алмази, виявлені усередині метеорита "аль-Махата ас-Ситта" (Almahata Sitta), і прийшла до висновку, що небесне тіло було частиною зруйнованої протопланети розміром Меркурій або Марс, яка колись існувала в Сонячній системі.

Вчені заявили, що метеорит з великими алмазними кристалами був частиною астероїда 2008 TC3, який впав в Нубійську пустелю в Судані в 2008 році. Він відноситься до уреилитам – метеоритів, утвореним грубозернистими породами. Крім того, в ньому виявлено високу концентрацію вуглецю у вигляді графіту і алмазів і інших цінних копалин.

Вчені підрахували, що для утворення алмазів, знайдених в "аль-Махата ас-Ситта", необхідно тиск понад 20 гігапаскалів. Це вказує на те, що кристали не могли виникнути в результаті зіткнення з поверхнею Землі, а зросли в надрах великого небесного тіла.

Популярні новини зараз
Повинні з'явитися без повістки: кого чекають у ТЦК з 1 квітня Боргів не обібратися, якщо забудете про це: українцям нагадали про важливу процедуру Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили"
Показати ще

Таким тілом, швидше за все, була планетезималь – "зародок" планети. Якщо протопланета була не менше Меркурія, алмази утворилися б у її центрі. Якщо за розміром вона була порівнянна з Марсом, тоді кристали повинні були сформуватися на межі ядро-мантія.

За словами вчених, результати дослідження стали першим надійним доказом існування в Сонячній системі вже зниклої планети.

Разом з тим варто додати, що дослідники з Оксфорда заявили, що в атмосфері віддаленої газової планети – Урану – чимало сульфіду сірководню. Саме цей газ виділяють гнилі яйця і він має дуже неприємний запах.

Астрономам вдалося частково дослідити склад хмар на Урані. Дослідники заявили, що причиною неприємного запаху на газовому гіганті є вміст сірководню в атмосфері. Варто відзначити, що температура повітря на Урані -224 градуси і це найнижчі показники з усіх планет Сонячної системи. Незважаючи на десятиліття досліджень, склад хмар Урану багато в чому залишається загадкою.

Проте астрономи впевнені, що у верхніх шарах атмосфери планети чимало метану – саме цим вони пояснюють блакитний колір планети. Також прийнято вважати, що основу її атмосфери складають водень і гелій. Ця гіпотеза підтверджується дослідженнями зонда "Вояджер-2", який в 1986 році пролітав неподалік.

Астроном з Уралу виявив на Марсі величезне озеро киплячої води

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що NASA розповіло, коли очікувати житло на Місяці.