Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, згідно з якою Росія зобов'язана вивести війська з Придністров'я. Рішення підтримали 64 країни.

Про це повідомив молдавський телеканал Publika.

"Присутність російських військ на території Республіки Молдови порушує незалежність, суверенітет, територіальну цілісність країни, а так само не відповідає нормам міжнародного права і Статуту ООН", - сказав міністр закордонних справ Молдови Тудор Ульяновски в ході свого виступу.

Прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп подякував країни, що підтримали резолюцію у своєму Twitter.

Популярні новини зараз
Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам
Показати ще

"ООН не залишається байдужою до порушення міжнародного права", - написав він.

У резолюції закликають Росію вивести війська "без застережень і без зволікання".

Росія пропонувала не вживати ніяких дій щодо резолюції Молдавії. У цьому її підтримали 24 країни, в тому числі Алжир, Білорусь, Болівія, Китай, Куба, Іран, Нікарагуа, ПАР, Сирія, Венесуела. Представники 70 країн в ГА ООН висловилися проти.

Проти прийняття самої резолюції проголосували Вірменія, Білорусь, Болівія, Бурунді, КНДР, Іран, М'янма, Нікарагуа, Росія, Південний Судан, Сирія, Венесуела і Зімбабве.

Російські влади, схоже, не в захваті від резолюції.

"Ми жалкуємо в зв'язку з підсумками минулого голосування, - заявив перший заступник постпреда РФ при ООН Дмитро Полянський. - Зайва політизація проблеми сталася саме в той момент, коли намітився прогрес у переговорах між Кишиневом і Тирасполем".

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", в центрі Кишинева близько тисячі людей вимагали визнати результати виборів мера. Там переміг Андрій Нестасе, кандидат від проєвропейської опозиції.

Нестасе набрав 52% голосів, але цей результат оскаржили конкуренти.

Суд зрештою визнав волевиявлення недійсним. Опозиція назвала таке рішення політичним замовленням влади і закликала людей виходити на вулиці.

Варто відзначити, що один з лідерів Партії національної єдності в Молдові і екс-президент Румунії Траян Бесеску готує проект об'єднання молдови з Румунією.

"На початку парламентської сесії (у Молдові, 15 січня) я подам проект, пов'язаний з об'єднанням (Румунії) з Молдовою, заснований на рішенні № 148 Сенату США ... Ця ініціатива групи американських сенаторів полягала в тому, що після проголошення Молдовою незалежності може бути перехід до права Молдови на об'єднання з Румунією", - сказав Бесеску.