Росія може повернутися до використання міжконтинентальних балістичних ракет "Сатана" для запуску космічних апаратів, відродивши проект "Дніпро" без участі України.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

"Розглядається питання про використання знімаються з бойового чергування ракет РС-20В по конверсійній програмі пусків", - розповів співрозмовник агентства.

Варто відзначити, що раніше уряд РФ вивів на дослідно-бойове чергування десять літаків-перехоплювачів МіГ-31 із гіперзвуковими ракетами "Кинджал".

Це один із чотирьох зразків нових озброєнь, про які розповідав президент Росії Володимир Путін.

"Це сучасна зброя: гіперзвукова ракета підвищеної дальності, яка, по суті, може долати системи ПВО та протиракетної оборони. Невразлива і має дуже серйозну бойову могутність і потенціал", – заявив заступник глави російського Міністерства оборони Юрій Борисов.

За його словами, літаки МіГ-31 були обрані в якості носія, оскільки вони найбільш пристосовані для того, щоб розігнати цю ракету до потрібних швидкостей необхідних висот.

Популярні новини зараз
Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються За прострочені комунальні платіжки можуть забрати половину пенсії: як ще покарають боржників Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати Українцям готують тарифний удар після опалювального сезону
Показати ще

Крім того варто відзначити, що на озброєння російського ВМФ до 2027 року надійдуть безпілотні підводні апарати "Посейдон". Відомо, що носієм визначили атомну субмарину, яку будують на "Севмаші".

"До її складу (системи "Посейдон". – Ред.) входять кілька швидкісних глибоководних торпед з малогабаритною ядерною енергетичною установкою.

Джерело не уточнило, яким стане тип субмарини-носія, але зазначило, що "це буде не підводний човен п'ятого покоління "Хаскі".

Про створення в Росії безпілотного підводного апарата з ядерною енергетичною установкою президент Володимир Путін вперше заговорив під час свого послання Федеральним зборам у лютому 2018 року. Пізніше головний командир ВМФ Володимир Корольов уточнив, що така зброя дозволить флоту вирішувати широкий спектр завдань в акваторіях поруч з територією противника. Система наведення, за його словами, дозволить апаратам самостійно виходити до цілі з високою точністю.

Відомо, що випробування основного елемента безпілотника - ядерної енергетичної установки вже проведені. Завдяки їй апарат зможе рухатися на глибині понад 1 км на великій швидкості, залишаючись непоміченим.

В ході відкритого голосування на сайті російського Міноборони апарат отримав назву "Посейдон".

Разом з тим варто відзначити, що нещодавно американські ЗМІ поширили інформацію про підводний човен Військово-морського флоту РФ, який у Пентагоні вважають зброєю №1 Кремля.

Взагалі в арсеналі російського ВМФ всього 72 підводні човни, в тому числі атомні ракетоносці, субмарини з крилатими ракетами і унікальні апарати для спеціальних операцій, назвали "міцним горішком".

У порівнянні з іншими ресурсами, Росія володіє численними човнами спеціального призначення. Особливо виділяються два – так звані "плавучі бази" на основі корпусів "Дельта" III (в російській класифікації - проект 667БДР "Кальмар") і IV (проект 667БДРМ "Дельфін" ), які призначені для транспортування глибоководних субмарин невеликого формату.

Загрозу складає й підводний човен Б-90 "Саров" – випробувальна платформа для новітньої ядерної торпеди "Статус-6".

Крім того, "Статус-6" призначена для атаки прибережних цілей (портів і міст) гігантською 100-мегатонною термоядерною боєголовкою.

"Торпеда може обходити протиракетну оборону США і знищувати цілі прибережні райони, посилаючи на них цунамі і роблячи непридатним для життя через радіоактивні опади", - звертають увагу американські експерти.

24 факти про Україну. Балістична ракета "Воєвода"

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Ізраїль почне бомбити Росію, але за однієї умови