У Вашингтоні затримали громадянку Росії Марію Бутіну, яку підозрюють у шпигунстві на користь Росії та у спробі вплинути на американську політику.

Її звинувачують "у змові з метою працювати агентом іноземної держави" без відповідного повідомлення владі США і звинувачують в спробах "розвивати зв'язки з особами в США і проникати в організації, що мають вплив на американську політику.

Про це повідомляє ABC News. За цим звинуваченням Бутіній загрожує до п'яти років в'язниці. Суд у її справі відбудеться 18 липня.

Мін'юст США повідомив, що затримання відбулося 15 липня:

"Марія Бутіна, 29 років, громадянка Росії, яка проживає у Вашингтоні, округ Колумбія, була затримана 15 липня 2018 року в Вашингтоні і вперше постала сьогодні в другій половині дня перед суддею Деборою Робінс в окружному суді округу Колумбія. Її залишили під вартою до слухань 18 липня 2018 року"

За версією слідства, Бутіна намагалася "розвивати зв'язки в США і проникати в організації, які мають вплив на американську політику з метою просувати інтереси Російської Федерації".

"З початку 2015 року і принаймні до лютого 2017 року Бутіна працювала під керівництвом високопоставленого чиновника російського уряду, який раніше був членом парламенту РФ, а потім зайняв високий пост в Центробанку. Цей чиновник був під санкціями Мінфіну США з квітня 2018 року", - заявили в Мін'юсті США.

За інформацією The Guardian, Бутіна відома як протеже Олександра Торшина, колишнього російського державного банкіра, на якого в квітні цього року США наклали санкції.

Головний редактор "Ехо Москви" Олексій Венедиктов повідомив в Telegram, що Бутіна була помічницею Торшина, коли він був членом Ради Федерації від республіки Марій Ел. А Трошина підозрюють в передачі грошей через "Асоціацію зброї" (NRA) на кампанію Трампа. Крім цього, Бутіна була запрошена на Національний Молитовний сніданок президента США.

Згідно з даними, Бутіна є політологом, підприємцем і громадським діячем, членом правління загальноросійської громадської організації "Право на зброю".

Крім того, за даними видання "Сноб", жінка є почесним членом Української асоціації власників зброї. Там же вказується, що Бутіна брала участь в скандалі "з ловлі американських агентів і агентурному впровадженні Навального".

Марія Бутіна народилася 10 листопада 1988 року в Барнаулі, Алтайський край.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у США пред'явили звинувачення 12 співробітникам російських спецслужб.

Сполучені Штати Америки пред'явили звинувачення 12 співробітникам Головного розвідувального управління Росії в рамках проведеного спеціальним прокурором Робертом Мюллером розслідування втручання Російської Федерації у вибори. Про це оголосив заступник генпрокурора США Рід Розенстайн.

Звинувачення пов'язані зі зломом поштових серверів національного комітету Демократичної партії США і кандидата від демократів на президентських виборах Хілларі Клінтон.