Президент США Дональд Трамп прийняв рішення продовжити санкції проти Північної Кореї у зв'язку з ризиком поширення матеріалів, які використовуються для виробництва ядерної зброї.

Президент США Дональд Трамп продовжив на рік санкції щодо Північної Кореї. Таке рішення було прийнято в зв'язку з тим, що зберігається "режим надзвичайного стану стосовно Північної Кореї", повідомила прес-служба Білого дому.

Обмежувальні заходи щодо Північної Кореї були введені адміністрацією президента США в червні 2008 року і постійно продовжувалися.

Цього разу Трамп прийняв рішення продовжити санкції у зв'язку з ризиком поширення використовуваних для виробництва ядерної зброї матеріалів та з огляду на дії та політику КНДР.

"Існування і ризики поширення атомної зброї на Корейському півострові, а також дії і політика керівництва Північної Кореї, як і раніше несуть загрозу національній безпеці, міжнародній політиці та економіці США. З цієї причини ... я продовжую на один рік національну надзвичайну ситуацію щодо Північної Кореї ", - йдеться в тексті документа.

Крім того, північнокорейський режим звинувачують у відмиванні грошей, кібератаках, порушеннях прав людини.

Після зустрічі Дональда Трампа з Кім Чен Ином, яка пройшла 12 червня в Сінгапурі, повідомлялося, що санкції відносно Північної Кореї залишаться в силі до повного ядерного роззброєння країни. До саміту Трамп заявляв, що Вашингтон поки утримається від введення нових санкцій, однак не виключив такої можливості після "повної, верифікованої і незворотньої" денуклеаризації.

Як повідомляв портал "Знай.ua", текст документу, який підписали Трамп і Кім Чен Ин під час "Історичної зустрічі" експерти з усього світу називають дуже слабким, обтічним, без конкретики, а його пункти - повторенням заяв 1994 і 2001 років.

Популярні новини зараз
Подорожчає одна з критично важливих комунальних послуг: який тариф хочуть встановити Кожному пенсіонеру підвищать індивідуально: у кого зміняться виплати Monobank "заморожує" особисті кошти українців: хто може залишитися без копійки Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають
Показати ще

Так, зокрема агентство Reuters описало зустріч, як "безодню чарівності і жодного прогресу".

Підписана лідерами США та КНДР заява не містить будь-яких деталей процесу денуклеаризації. У ній також не згадуються міжнародні санкції, введені у зв'язку з ядерною програмою Пхеньяна, які підривають північнокорейську економіку.

Не міститься і згадок про підписання мирного договору. Сторони-учасниці Корейської війни 1950-1953 років формально перебувають у стані війни, оскільки конфлікт, який забрав життя мільйонів людей, завершився лише угодою про перемир'я.