Конституційний суд Польщі має намір переглянути норми закону про інститут національної пам'яті, де згадані "українські положення". Про це заявив виконуючий обов'язки прес-секретаря Конституційного суду Польщі Якуб Козловський.

"У ситуації, коли поставлена під питання норма втрачає чинність перед винесенням рішення Конституційним судом, провадження припиняється", - наголошується в повідомленні.

Козловський говорив про скасованих 27 червня статтях 55a і 55b закону про інститут національної пам'яті, які передбачають кримінальну відповідальність за приписування польському народу провину за злочини Третього рейху і поширення цієї відповідальності навіть на іноземців.

Представник Конституційного суду зазначив, що із закону не була видалена частина норм, які раніше заперечував президент Польщі Анджей Дуда.

Популярні новини зараз
Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Якою буде погода у травні для українців: чи ховати парасольки та куфайки після квітневих дощів Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

"Вони підлягають розгляду у відповідності з положеннями Закону про організацію та процедури в Конституційному трибуналі", - пояснює Козловський.

Під час січневих правок до закону про ІНП були включені положення, які дозволяють порушувати кримінальні справи за заперечення злочинів українських націоналістів. В тому числі це стосується злочинів українських формувань, які співпрацювали з Третім Рейхом.

Президент Польщі впевнений, що в оцінці Конституційного суду потребує "посилання законодавчого органу на невизначене поняття "українські націоналісти", враховуючи те, що наслідком введеної поправки є можливість кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують вчинення цих злочинів і, як наслідок, понесення ними кримінальної відповідальності".

Дивіться що потрібно знати про "антибандеровском законі":

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" зміни в закон про інститут національної пам'яті, за які Сейм Польщі проголосував у середу, не задовольняють українську сторону. Таку думку висловив Тимчасовий повірений у справах України в Польщі Василь Зварич.