Астрономи з Кембриджського університету і Мадридського університету Комплутенсе заявили про те, що зірка Шольца, яка пройшла через зовнішні регіони Сонячної системи приблизно 70 тисяч років тому, істотно вплинула на орбіти кількох об'єктів з Хмари Оорта,

Про це повідомляє Science Alert.

Вчені встановили, що зірка Шольца зблизилася з Сонячною системою, ще в 2015 році. Тоді вони припустили, що подібне зближення ніяк не відбилося на нашій планетарній системі і на даний момент не залишилося ніяких його слідів. Разом з тим, спостереження за Хмарою Оорта показали, що подібні висновки не відповідають дійсності.

В ході дослідження вчені проаналізували дані про орбіти 340 об'єктів зовнішньої Сонячної системи і визначили, що орбіти деяких з них відрізняються від передбачених теоретичними моделями. У нормі позиції об'єктів повинні бути рівномірно розподілені в небі, однак орбіти багатьох тіл виявлялися ближче один до одного. Крім того, виявлено велике скупчення радіантів в сузір'ї Близнюків, а також інші зони їх концентрації.

На думку вчених, орбіти небесних тіл змінилися через зближення зірки Шольца з Сонячною системою.

На даний момент зірка Шольца розташовується на відстані 20 світлових років від Сонця, але 70 тисяч років тому вона підійшла до зірки на відстань 0,8 світлового року (50 тисяч світлових одиниць). Таким чином, зірка Шольца пройшла через зовнішні межі хмари Оорта.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам нарахують по 940 гривень надбавки: пощастить, як завжди, не всім Переказ з картки на картку будуть жорстко контролювати: як можуть заблокувати картку Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень Нова смертельна хвороба набирає обертів - "корона" допомогла їй обійти імунітет
Показати ще

Варто відзначити, що раніше планетологи спростували гіпотезу геологів про віці океанів на Марсі. Астрономи впевнені, що водойми з'явилися на поверхні Червоної планети на 300 мільйонів років, ніж вважалося раніше.

В останні роки Марс привертає все більше уваги науковців. Фахівці знайшли докази того, що в давні часи на Червоній планеті існували цілі океани. Недавні спостереження показали, що на піку існування на Марсі було стільки води, що вона могла б повністю покрити планету, але куди вона поділася науці поки невідомо.

Геологи в результаті дослідження структури берегової лінії припустили, що океани на Марсі виникли 3,7 мільярда років тому. Планетологи з Університету Каліфорнії заявили, що насправді вода на планеті з'явилася 4 мільярди років тому.

Поява водойм на Марсі пов'язують з платом Форсиды. Планетологи припускають, що з його розростанням кількість води на Червоній планеті стало зменшуватися.

Як Земля виглядає з космосу - відео астронавта НАСА

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що сонце вб'є кожного, хто спробує колонізувати Марс.